Від колишнього життя – бруд, сморід та руїни: історії затоплених родин з Федорівки та Інгульця
Ілюстративне фото: most.ks.ua

Від колишнього життя – бруд, сморід та руїни: історії затоплених родин з Федорівки та Інгульця

Автор: Марина Поліщук 07 Сентября 2023 18:40

Команда благодійного фонду Save Ukraine нещодавно відвідала населені пункти Херсонщини, які постраждали від затоплення внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС. Людям, які втратили домівки чи майно, роздали 800 наборів гуманітарної допомоги.

Велика гуманітарна допомога стала можливою завдяки співпраці БФ з партнером World Vision International. Жителям Херсонщини допомогли харчами, питною водою, засобами гігієни, повербанками, таблетками для очищення води, ковдрами, подушками тощо.

«Коли ми все це роздавали, люди ділилися своїми історіями та болючими спогадами», – додають у фонді Save Ukraine та публікують декілька таких історій.

ФЕДОРІВКА: ВІД ХАТИ ЗАЛИШИЛИСЯ БРУД І СМОРІД, ВІД ФЕРМИ – ЛИШЕ ДЕРЕВ'ЯНІ ДРУЗКИ

Коли вода 6 червня хлинула потоком від Каховської дамби, житель села Федорівка Юрій Мироненко сподівався, що все швидко минеться – обіцяли, що затоплення має зупинитися о 10-й ранку. Однак навіть після полудня потужний потік води не зупинявся.

Тоді Юрій терміново поїхав з Федорівки у Херсон, щоб зібрати максимум транспорту для порятунку худоби. Чоловік усе життя працював на КамАЗі, перевозив вантажі, тому в день трагедії прагнув допомогти односельчанам.

Спочатку Юрій приїхав на свою ферму біля дому. Там уже ревіла велика рогата худоба, котру вантажили, щоб вивезти подалі від води. Йому допомагали родичі й друзі – загалом 10 волонтерів. Рятували худобу аж до ранку. Далі команда Юрія почала допомагати сусідам. Але майно разом із запасами зерна вже зносило водою.

І поки Юрій із друзями рятували ферму та худобу інших людей, його домівку затоплювало водою. Зрештою стеля в будинку обвалилася. Рівень води досягав вище стелі, і селом неможливо було пересуватися перші дні.

Своїх дітей чоловік відправив подалі від Херсонщини на навчання. У своїй хаті Юрій нині не живе. Там просто немає умов для життя, а є лише бруд і сморід. Побутова техніка, одяг, меблі – усе це лишається у дворі на згадку про трагедію.

Юрій спить на новій фермі, куди перевезли його тварин. А від його ферми залишилися лише дерев'яні друзки. Будинок і справу всього життя повністю зруйнувала вода…

ІНГУЛЕЦЬ: ВСТИГЛИ ВРЯТУВАТИ ЛИШЕ КОРІВ І ЧАСТИНУ ДОКУМЕНТІВ

Світлана Яковець, матір чотирьох дітей, під час повені в рідному селі Інгулець на Херсонщині встигла врятувати лише своїх корів і частину документів. А коли намагалася врятувати майно, сама дивом вижила.

Фундамент свого майбутнього будинку пані Світлана разом із чоловіком заклали в 1993 році, після весілля. Довгі роки подружжя важко працювало, аби облаштувати дім. Залишалося лише пофарбувати дах будинку, коли росіяни розбомбили Каховську ГЕС і оселя родини Яковців на 4 метри опинилася під водою.

Під час розмови з волонтером Світлана постійно плаче, розповідаючи, як намагалася врятувати худобу, техніку, яку залишила донька напередодні виїзду з онуками до Польщі, зерно, що самі вирощували й збирали, сімейні фотоальбоми.

Однак найстрашнішим спогадом для жінки стала спроба зберегти комбайн, що годував сім'ю:

«Біля комбайну ми втратили багато часу. Акумулятори не заряджені. Хлопці кинули переноску сюди до хати, а я стояла по пояс у воді й вмикала його в розетку. Плакала. Вилка падає у воду, а хлопці кричать скоріше, бо ж вода іде. І я її отак витирала своїм одягом і включала. Як мене не вбило, я не знаю».

Того дня родина втратила все своє майно. Найбільше Світлані болить будинок, в який вона вклала свої сили й молодість. Сьогодні дім не придатний для життя. Тому Світлана з чоловіком та двома дітьми перебралися жити в оселю старшої доньки, яка, на щастя, майже не постраждала від повені.

На світлинах: родини з Херсонщини, які за один день втратили все або майже все своє майно; команда Save Ukraine надала їм гуманітарну допомогу. Фото: Facebook/Save Ukraine 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів