Російські «ліберальні» ЗМІ кажуть про низьку підтримку «референдуму»
"Жовта стрічка"/Телеграм

Російські «ліберальні» ЗМІ кажуть про низьку підтримку «референдуму»

Автор: Євген Веселов 12 Августа 2022 07:10

Проведення псевдореферендуму окупаційними військами російської федерації на тимчасово окупованих територіях півдня України є для загарбників питанням хоч і нікчемної, але спроби легітимізації російського режиму. Путіну буде що розповідати своїм громадянам, які звикли вірити пропаганді.

Як інформують «ліберальні» російські ЗМІ, їх джерела, близькі до кремля, підкреслюють: поки, що всі зусилля пропагандистів і технологів не призвели до того результату, які хотіла б бачити окупаційна влад.

Два співрозмовника, близькі до кремлівської влади, розповіли, що в середині липня на окупованих територіях Херсонської і Запорізької областей провели закрите соціологічне опитування – чи хочуть місцеві мешканці приєднатися до росії. За його результатами, за приєднання виступило близько 30 відсотків, стільки ж (і це в умовах окупації) висловилися за збереження областей в складі росії. Інші не визначилися.

«Такої підтримки для реального референдума, звісно, замало», - підкреслив співрозмовник.

Достовірних соціологічних даних про це нема, але в кремлі не сумніваються, що не дивлячись на низький рівень підтримки «все пройде, як треба». По словам джерела видання, внаслідок «особливих обставин» під час голосування буде відкрито обмежена кількість ділянок, на які будуть агітувати прийти проросійсько налаштованих мешканців – цю картинку будуть показувати пропагандисти у своїх репортажах.

У кремлі впевнені, що ті, хто виступає за збереження областей у складі України, не прийдуть на референдум, організований росією на окупованих територіях, і це також зіграє на потрібний малюнок.

Про те, ще одне джерело зауважило, що окупаційні війська дуже скоро можуть взагалі втратити контроль над Херсоном. Українська влада має намір відвоювати Херсонську область і вже нанесла удари по Антонівському мосту через Дніпро, по якому йшло постачання російської армії.

Співрозмовники підкреслили, що якщо контрнаступ буде більш активний, можливо, «референдуми» доводиться проводити раніше ніж 11 вересня вне залежності від ситуації у Донецький області і приєднувати лише частину ДНР.

«Херсонська область була більш-менш швидко зайнята (на початку березня) і зайнята малими втратами. Після референдумів це вже буде територія росії і її будуть обороняти як територію росії», - пояснив співрозмовник.

Що ж, як бачимо, попри пропагандистські гасла кремля, що начеб-то все йде по плану і проблеми відсутні, окупант визнає, що завдяки громадянському опору українців тимчасово окупованих територій півдня і успішним діям Збройних сил України, під ногами у нього горить земля.

А як можливо буде проходити сам «референдум» розповів експерт, заступник директору Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов (далі мовою оригіналу):

«Село на Херсонщині, в якому окупанти організували так звані "вибори" гауляйтера.
Середина дня, біля управи стоїть стіл, на ньому недопита пляшка горілки і два стакани, також бланк з ручкою. за столом міцно сплять чоловік і жінка. поруч гребуться кури, на стіл сідають горобці в пошуках крихт. ось такі "вибори"».

Українці не хочуть «руського миру» і навіть в умовах окупації, тиску, викрадень і катувань демонструють це.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів