Питання виїзду моряків за кордон розгляне Президент. Чекаємо на результати

Питання виїзду моряків за кордон розгляне Президент. Чекаємо на результати

Автор: Євген Веселов 12 Августа 2022 17:45

Проблему відсутності легальних шляхів виїзду українських моряків для роботи за кордон ми відслідковуємо з травня. Це дуже турбує жителів півдня України – Одеси, Миколаєва, Херсона та Запоріжжя, адже більшість українських моряків і їх родини мешкають саме в цих містах.

Із самого початку ця проблема викликала різне відношення до неї серед пересічних українців. Так, дехто каже, що моряків не треба виділяти з-поміж інших чоловіків призовного віку, враховуючи те, що не тільки представники цієї професії хочуть заробляти за кордоном, адже ще є, наприклад, працівники ІТ-сфери. Лунали навіть закиди про те, що моряки не завжди були найбільш патріотично налаштованими громадянами й не треба для них робити виключення.

Прихильники ж легалізації виїзду, перш за все, акцентували увагу на те, що йде мова не лише суто про заробіток моряків, а й про те, що це ціла індустрія. Адже цей бізнес включає в себе надання додаткових відповідних послуг освітніми закладами, крюїнговими агенціями, медичними установами та транспортними фірмами.

Крім того, моряки зароблені гроші здебільшого везуть в Україну, і тут вони працюють на українську економіку. Щодо патріотизму, то цілком влучно вказується на те, що поки українські моряки сидять вдома, їх місця в світовому крюїнгу займають ті ж самі росіяни.

А поки триває дискусія, сотні українських моряків намагаються нелегально потрапити до країн Європи та піти в рейси. У черзі на в’їзд до тимчасово окупованої Херсонщини під Запоріжжям стоять моряки. Потрапивши на Херсонщину, далі вони прямують на Крим. Маршрут через Крим обирають і херсонські моряки, мало турбуючись про дотримання правил перетину кордонів та виїзду з території України.

Паралельно триває й боротьба моряків за своє право працювати за кордоном. Щоб захистити свої права, українська морська спільнота вирішили заявити владі про існування цієї проблеми, надіславши відповідні петиції.

Так, у травні була створена петиція до Верховної Ради України, яка набрала необхідну кількість підписів і була направлена на розгляд відповідного парламентського комітету.

У своїй відповіді 20 травня 2022 року Комітет Верховної ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки відповів, що в період військового часу питання дозволу виїзду за кордон повинно розглядатися в індивідуальному порядку, що фактично означало відмову в надані морякам права виїзду за кордон під час війни.

Українські моряки на цьому не зупинилися, і в тому ж травні 2022 року було подано ще одну петицію із відповідним змістом, але вже на адресу Президента України.

Як стало відомо, 11 серпня 2022 року, електронна петиція до Президента Володимира Зеленського щодо дозволу морякам виїзду за кордон набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. Про це свідчать дані на сайті Президента.

Чекаємо на відповідь Президента України, адже не пізніше 10 робочих днів від дня оприлюднення інформації про початок розгляду петиції, Володимир Зеленський повинен дати на неї відповідь.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів