Литва допоможе збудувати підземні школи в Миколаївській та Одеській областях

Литва допоможе збудувати підземні школи в Миколаївській та Одеській областях

Автор: Дарина Лапіна 03 Май 2024 08:00

В Одеській та Миколаївській областях з ініціативи уряду Литви будуватимуть великі школи-бомбосховища, задля того аби учні могли відвідувати заняття офлайн. Загалом цей проєкт передбачає створення підземних навчальних закладів в шести регіонах України. 

Будівництво підземних шкіл в шести регіонах України заплановане в рамках проєкту «Школа майбутнього для України». Це ініціатива уряду Литви в партнерстві з Агентством відновлення для відбудови освітньої інфраструктури.

Школи-укриття хочуть будувати в Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Чернігівській та Харківській областях. Про це «Укрінформу» розповів керівник литовських програм допомоги Україні у відбудові «Co-create Future of Ukraine» Артурас Жарновскіс. 

«Ідеться про конкретні локації в шести регіонах. Це Миколаївська, Одеська, Запорізька, Сумська, Чернігівська області. А також ще один об'єкт, вирішуємо, де саме, – мабуть, на Харківщині.

У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл. Тому ми починаємо в названих регіонах будувати великі школи-бомбосховища», - розповів Артурас Жарновскіс.

Він заявив, що вищезгадані проєкти шкіл-бомбосховищ – це будівництво «з нуля», в місцях, де раніше укриттів, на жаль, не було. До слова, в цих підземних закладах освіти також передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист…

Артурас Жарновскіс також додав, що в мирний час такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час.

На думку литовського чиновника, закінчити будівництво шкіл-укриттів вдасться вже до кінця 2024 року.

Нагадаємо, в Херсоні також продовжується робота над проектом будівництва підземних шкіл. Як розповідав на початку квітня начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, на реалізацію вищезгаданого проєкту потрібно близько 8-ми місяців. 

Та разом з тим, навіть, якщо школи під землею вдасться побудувати до початку нового навчального року, рішення про відкриття закладів прийматиметься відповідно до безпекової ситуації в місті, яка буде на той момент. Про це нещодавно заявив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

 «Міська влада разом з нами зараз планує будівництво двох підземних шкіл саме в Херсоні. Але цей проект довготривалий, тому що навіть, якщо ми до кінця року це побудуємо в той же час буде впливати і безпекова ситуація. Тому що Херсон – це три кілометри від лінії зіткнення і будь-яка артилерія сюди дістає. Навіть дійти до школи дітям буде небезпечно. І ми не можемо наражати їх на небезпеку», - зауважив голова ХОВА. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення шкільних укриттів: шість громад Херсонщини можуть стати учасницями урядового проєкту

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів