Нова Каховка сьогодні: абсолютна більшість людей виїхала, окупанти шукають пусте житло з метою заселення

Нова Каховка сьогодні: абсолютна більшість людей виїхала, окупанти шукають пусте житло з метою заселення

Автор: radiosvoboda.org 14 Октября 2022 15:30

Через окупацію частини Херсонщини та активні бойові дії Нова Каховка – майже без жителів. Люди рятують свої життя, а їхні будинки в цей час займають російські військові, стверджує мер міста Володимир Коваленко. Про те, як змінилася Нова Каховка за час війни, що там відбувається зараз, чого бояться та очікують містяни, залишаючись в окупації, міський голова розповів проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

«Прискорилася міграція окупантів»

Володимир Коваленко стверджує, що через окупацію та війну в місті майже не залишилося місцевих жителів.

– У нашому місті залишилося дуже мало людей, абсолютна більшість людей виїхала. Кількість тих, що виїхали, уже досягла 80-відсоткового рівня від тієї чисельності, яка була на початок війни. Люди, як правило, сидять всі вдома. Виходять лише в разі великої необхідності, якщо треба щось купити. Тому що ходити містом в останні сім місяців взагалі дуже складно, особливо останній період. Ти можеш у будь-яку хвилину бути наражений на якусь неприємність, яка може коштувати тобі багато чого в цьому житті.

За словами мера, шляхів виїзду з міста майже не залишилося. Переважно зараз люди виїжджають через анексований Росією Крим з ретельним доглядом на вʼїзді на півострів. Разом із цим прискорилася «міграція» родин російських військових.

– Родини окупантів, які проживали, вони майже залишили місто. За ними сім’ї колаборантів у тому ж напрямку рухаються – до Криму.

Коваленко також підтвердив інформацію про вивезення дітей з Нової Каховки на півострів.

– Жоден навчальний заклад в місті не відкрився під егідою окупантів, але вони вирішили оголосити на минулому тижні шкільні канікули. У школах, які не працювали. І організували вивезення, як вони сказали, дітей у Крим «на відпочинок». Я точно знаю, є інформація, що деяка кількість дітей, дійсно, у Крим була вивезена на так званий відпочинок. Чим це завершиться, стане відомо пізніше. Хто не хотів, той не їхав. У всякому разі про це повідомляють ті люди, які конкретно мають цю інформацію.

Про військову ситуацію

За словами мера Нової Каховки, останнім часом російські військові облаштовують у місті багато окопів. Активні бойові дії відбуваються переважно на правому березі.

– Місто було закрите, не пускали жодних людей. А пізніше це стало й від мешканців відомо, що в цей період в місті копалася велика кількість окопів оцими мобілізованими окупаційними військами.

На правосторонній частині Херсонщини відбувається більше і бойових подій, і прильотів, відповідно, ракет чи снарядів. Є велике скупчення там збройних сил окупантів – на правому березі. І хочу сказати, що цивільне населення не може переїхати з лівого на правий, з правого на лівий берег, а вночі якась техніка ще час від часу рухається. У всякому разі населення цих сіл чує і бачить переміщення цієї техніки.

Мер Нової Каховки також повідомив, що через бойові дії в багатьох кварталах міста є проблеми з електро- та газопостачанням, спостерігається зростання цін на продукти.

Коваленко повідомив, що окупанти регулярно проводять поквартирні обходи. Зараз це роблять з метою заселення на зиму.

– Обхід квартир відбувається. У населених пунктах Веселе й Козацьке, там взагалі вони позаймали всі ті квартири й будинки приватні, які були. Господарі виїхали, і це житло все зайняте тепер військами окупантів. І час від часу в тому чи іншому районі Нової Каховки також відбувається поквартирний обхід з метою, швидше за все, заселення. Тому що кількість військ збільшується, і, звичайно, у зимовий період вони теж шукають, де будуть перебувати до того моменту, коли будуть залучені конкретно в бойових діях на лінії фронту.

Мер Нової Каховки стверджує, що, за його даними, на Херсонщині перебуває велика кількість російських військових, попри роботу ЗСУ в цьому напрямку.

– Напередодні вибуху на Керченському мосту їх достатньо велика кількість завезена. Їх до того періоду стільки вже завезли й на територію Криму, і на територію Херсонщини, Запоріжжя, тієї частини, де перебувають вони на сьогодні. У них є наміри перекинути на правий берег Херсонщини якомога більше збройних сил і техніки. Це спостерігається час від часу. Добра робота Збройних сил України цьому заважає.

«Вибух на Керченському мосту наблизить деокупацію»

Нещодавній вибух на Керченському мосту допоможе наблизити деокупацію міста, вважає Коваленко.

– Звичайно, немає комунікацій, немає можливості доїхати, усього цього буде менше, це зрозуміло. У будь-якому разі відрізане постачання зброї та людської сили – це завжди добре, тому що буде менше всього цього на лінії фронту, на межі бойових дій, і, звичайно, це допоможе Збройним силам України за прискореним варіантом звільнити не тільки правий берег Херсонської області, а й Нову Каховку. Цього чекаємо ми, чекають люди, які там перебувають.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів