У Херсонській облраді – троє нових депутатів із цікавим політичним минулим

У Херсонській облраді – троє нових депутатів із цікавим політичним минулим

Автор: Євген Веселов 13 Май 2024 18:45

13 травня відбулося засідання Херсонської обласної територіальної виборчої комісії під головуванням Дениса Стороженка. За результатами видано три постанови: дві – про дострокове припинення повноважень депутатів Херсонської обласної ради та одна – про реєстрацію депутатів облради.

Як повідомила Херсонська обласна рада, достроково припинено повноваження кількох депутатів обласної ради:

- Репілевського Данила Едуардовича;
- Ковальова Юрія Івановича.

Обох відкликано за поданням політичної партії «Слуга народу», відповідно до статті 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Також достроково припинено депутатські повноваження депутата Лагути Геннадія Миколайовича у зв’язку зі смертю.

Натомість ХОТВК визнала обраними депутатами Херсонської обласної ради наступних за черговістю кандидатів у депутати, а саме:

- Федак Олег Павлович від партії «Слуга народу»;
- Барахта Владислав Володимирович від партії «Слуга народу»;
- Галінська Оксана Романівна від партії «Партія Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!”».

Олег Федак та Оксана Галінська одразу ж подали заяви до ХОТВК – відповідною постановою їх зареєстровано депутатами Херсонської облради.

КОГО ПОЗБАВИЛИ ПОВНОВАЖЕНЬ

Нагадаємо, Херсонська обласна територіальна виборча комісія не працювала від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За цей час відбувся ряд важливих подій, наприклад, з’явилися рішення суду щодо депутатів-зрадників від партії «Слуга народу» – Данила Репілевського та Юрія Ковальова.

«Гривна» розповідала про те, що в Херсонській обласній раді був тандем Репілевських – батько та син. Обиралися вони від різних політичних сил. Старшого, Едуарда Репілевського, призначили  «міністром сільського господарства» окупованої частини Херсонської області. Він став наступним «міністром» після покійного колишнього нардепа-зрадника від партії «Слуга народу» Олексія Ковальова. Останнього партизанський рух ліквідував ще в серпні 2022 року.

І ось зараз нарешті завершилася депутатська каденція молодшого, Данила Репілевського, а також брата померлого Олексія Ковальова – Юрія. Натомість старший Репілевський досі залишається формально депутатом обласної ради.

У зв’язку зі смертю виборча комісія припинила повноваження Геннадія Лагути, який обіймав посаду голови Херсонської обласної державної адміністрації на момент повномасштабного вторгнення. Цю посаду він отримав у результаті політичної змови, коли погодився зняти свою кандидатуру з виборів народних депутатів на початку жовтня мирного 2021 року на користь кандидата від «Слуги народу», тодішнього голови ХОВА Сергія Козиря.

Зараз Геннадій мертвий, а Сергій працює народним депутатом. Про цю історію ми розповідали в матеріалі «Лагута й Козир: річниця зухвалої передвиборчої змови херсонських політиків».

ХТО СТАВ НОВИМ ДЕПУТАТОМ?

А стали ними колишні опоблоковці та представниця Аграрної партії.

Федак Олег Павлович від партії «Слуга народу». У постанові обласної територіальної виборчої комісії зазначено, що Федак був директором ТОВ «Смарт Мерітайм Груп» проросійського олігарха Вадима Новинського. Однак, за даними аналітичної системи YouControl, новоспечений депутат облради ніколи не був офіційно керівником цієї компанії. Натомість Федак до 2016 року очолював інше підприємство, пов'язане з Новинським – ПАТ «Херсонський суднобудівний завод», що також входить до промислової групи «Смарт-Холдинг».

За даними декларації за 2023 рік, наразі Федак обіймає посаду заступника директора з економічних питань ТОВ «Паллада Шип'ярд», засновником якого є «Укроборонпром», а керівником – колишній голова патронатної служби ОДА Євген Алхімов.

За інформацією наших джерел, у виборчі списки «Слуги народу» Олег Федак, ймовірно, потрапив про квоті Юрія Гусєва – колишнього очільника Херсонської ОДА та згаданого раніше «Укроборонпрому».

Цікаво, що ще зовсім недавно пан Федак мав безпосереднє відношення до забороненої нині партії «Опозиційний блок – партія миру та розвитку» Олександра Вілкула, навіть робив благодійні внески.

Барахта Владислав Володимирович нині зайшов до Херсонської обласної ради від тієї ж партії «Слуга народу». За даними YouControl, він є директором та бенефіціаром кількох підприємств на Харківщині, звідки він родом, та в Херсонській області. Зокрема, він - директор ТОВ АПФ «Благодатне», яке зареєстроване в тимчасово окупованій Каховці. За даними з відкритих джерел, це фермерське підприємство наприкінці 2019 року отримало понад 230 тисяч гривень фінансової підтримки від профільного департаменту Херсонської ОДА.

Також відомий і політичний бекграунд Барахти. Упродовж 2010-2015 років він був депутатом Херсонської облради від сумнозвісної «Партії регіонів». Далі він також пов'язав свою політичну діяльність з проросійськими політсилами. У 2014-му він став довіреною особою кандидата в народні депутати від забороненої нині партії «Опозиційний блок» Єгора Устинова - уже екс-депутата облради поточного скликання від забороненої «ОПЗЖ» та колишнього першого заступника голови.

Щодо Галінської Оксани Романівни, яка стала депутаткою від «Партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!”». До НТЖ вона прийшла з Аграрної партії, місцем роботи вказала благодійний фонд Ігоря Колихаєва «Нам тут жити», який вже давно не працює і де вона не отримує зарплату, натомість задекларувала 144 тисячі гривень та 288 тисяч гривень доходів за 2023 рік, а також допомогу ВПО на проживання.

***

Отже, маємо ситуацію, коли нарешті запрацювала обласна виборча комісія. Однак чи вплине це на роботу самої Херсонської обласної ради, яка у 2024 році ще не збиралася на сесії і взагалі триває дискусія, чи потрібен цей орган місцевого самоврядування Херсонщині, коли всі повноваження – у військової адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запорізьку облраду розпускають – Херсонській приготуватися? 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів