«Україна мене не ростила й не годувала»: в Одесі суд оголосив вирок ухилянту

«Україна мене не ростила й не годувала»: в Одесі суд оголосив вирок ухилянту

Автор: Марина Поліщук 14 Май 2024 08:00

Суд оголосив вирок жителю Одеси, який ухилився від мобілізації. Чоловік кілька років проведе за ґратами.

Згідно з текстом вироку Київського районного суду Одеси від 7 травня, у лютому цього року військово-лікарська комісія визнала чоловіка придатним до проходження військової служби. Обставин, які давали б йому право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, не встановлено.

28 лютого військовозобов’язаний отримав повістку. Проте «без поважних причин, не маючи на те законних підстав умисно не з’явився за викликом та про причини неявки не повідомив», зазначено у вироку.

21 березня чоловік знову отримав повістку. Ситуація повторилася – він знову не з’явився за викликом до військкомату.

Під час судового засідання обвинувачений повністю визнав свою вину і щиро покаявся. Він розповів, що не хотів іти до ТЦК, бо не мав наміру тримати в руках зброю та приймати участь у військових діях.

За словами обвинуваченого, одного дня до нього підійшли 4 працівників ТЦК, які силою затягнули його до машини та відвезли для проходження медичної комісії. Там його визнали придатним до військової служби, попри наявні в нього в минулому травми. Його одразу відвезли до військової частини в Черкасах, де за його скаргами на стан здоров’я його відмовилися взяти на облік. Потім його повезли до військової частини в Умані, де також його не прийняли через його скарги на стан здоров’я. Тоді його повернули до Одеси, де вручили йому повістку з вимогою явки до ТЦК.

Обвинувачений стверджував, що неодноразово висловлював скарги на стан здоров’я, оскільки в минулому мав ножове поранення, через яке була пошкоджена легеня, а тому йому важко дихати. Крім того, він у минулому отримав вогнепальне поранення у кінцівку, тому йому важко пересуватися.

Також чоловік сказав, що для нього важливіше працювати й фінансово підтримувати свою сестру, яка одна виховує трьох дітей, ніж захищати Україну, бо він «не військовий, не вміє воювати, його цьому не навчали, а держава Україна його не ростила, не годувала».

Суд визнав одесита винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації та засудив до 3 років позбавлення волі. На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Футболки з написом «Ухилянт»: гумор чи знущання? 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів