Загинули буйволи та сайгаки: «Асканія-Нова» втрачає рідкісних тварин внаслідок дій окупаційного керівництва

Загинули буйволи та сайгаки: «Асканія-Нова» втрачає рідкісних тварин внаслідок дій окупаційного керівництва

Автор: Ян Ярчук 14 Май 2024 13:30

Нові втрати у заповіднику біосферного заповідника «Асканія-Нова». Окрім того, що тварин системно вивозять до Криму та Росії, так вони ще й гинуть внаслідок недбальства окупаційного керівництва. Так, стало відомо про загибель кафрських буйволів, а також сайгаків та інших екзотичних тварин.

Про це повідомляє Центр екологічної інформації Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара, посилаючись на інформацію від директора біосферного заповідника «Асканія Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна Віктора Шаповала.

«До нас дійшла тривожна звістка: у заповіднику сталася трагедія з колекцією тварин кафрського буйвола. Це теплолюбні африканські тварини, які до настання зимових холодів утримувалися на відкритому просторі. Частина тварин загинула від переохолодження і ще одна особина загинула від травм внаслідок перегонки. Це сталося з вини нового окупаційного керівництва «Асканія Нова», які не доглядали за підопічними належним чином і допустили злочинне недбальство».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Окупанти оголосили про відкриття заповідника «Асканія-Нова», однак продовжують красти тварин із зоопарку

Також зазначається, що окрім кафрського буйвола загинули сайгаки і інші екзотичні тварини.

Крім того, окупанти продовжують вивозити мешканців заповідника до ТОТ Криму та Росії. Директор біосферного заповідника «Асканія Нова» зазначав, що наприкінці листопада – на початку грудня 2023 року на територію Росії (у Ростовський зоопарк та Ростовську асоціацію збереження) вивезли 7 тварин, зокрема є види, які занесені до Міжнародної конвенції СІТЕС, яка регулює міжнародну торгівлю видами дикої фауни, які перебувають під загрозою зникнення.

До того «Гривна» писала, що в кримський парк левів «Тайган» було вивезено три особини сірої української худоби.

Наразі ж кількість тварини та птахів, що залишаються в заповіднику, – невідома. Адже у своїх пропагандистських ресурсах окупанти системно анонсують так звані «обміни тваринами».

Фото - Центр екологічної інформації Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара / фейсбук

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів