Школярі на Одещині опановують технології майбутнього: вже зібрали розумний будинок, на черзі – робот та дрон

Школярі на Одещині опановують технології майбутнього: вже зібрали розумний будинок, на черзі – робот та дрон

Автор: Ян Ярчук 14 Май 2024 09:15

У Ларжарському ліцеї Саф’янівської громади, що на Одещині, діти з задоволенням та захопленнням відвідують гурток з робототехніки, де опановують технології майбутнього. Гурток працює лише з листопада минулого року, але за цей час, працюючи з 3D-принтером, діти перейшли від створення елементарних моделей до конструкцій, що можуть рухатися.

Тетяна Арешкіна, вчитель фізики, розповіла інформаційній агенції «ЮГ.Today», що роботу з 3D-принтером діти розпочинали зі створення елементарних моделей:

«Спершу це був лего, потім дівчата створювали кільце, хлопці – шестерню, це вже було схоже на механізми. Перші наші роботи були не дуже вдалими, але діти вчаться, вчаться на своїх помилках».

Школярі вже зібрали модель розумного будинку, яку можна використовувати для зведення та облаштування справжніх будинків.

Микола Дмитрієв, учень 10 класу, говорить, що розробляли будинок тривалий термін:

«Насамперед ми дуже довго будували каркас, потім треба було під’єднати усі деталі та запрограмувати його».

Серед функцій, що може виконувати розумнй будинок, – відкривати вікна та двері, через Bluetooth вмикається світло, також він може вимірювати вологість ґрунту та шум.

Опанувавши моделювання, перейшли до програмування та вже можуть збирати роботів.

«Думаю, що ми вже маємо достатньо досвіду для того, аби самостійно створити модель, роздрукувати на 3D-принтері, а потім вже зібрати за допомогою мікроконтролерів, датчиків і зробити саме робота», – наголошує вчителька.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Миколаївщині підлітки відремонтували бібліотеку, понівечену російськими обстрілами, та облаштували в будівлі молодіжний центр 

Надалі плани у школярів не менш амбітні – хочуть зібрати дрон.

«Спершу ми зробимо дрон, який зможе літати, а далі його модернізуємо, аби він міг виконувати певні дії», – ділиться один з учнів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів