На Херсонщині хочуть побудувати завод з переробки відходів руйнувань – це вже другий подібний проєкт для області

На Херсонщині хочуть побудувати завод з переробки відходів руйнувань – це вже другий подібний проєкт для області

Автор: Дарина Лапіна 13 Май 2024 09:30

Для Херсонщини, яку систематично обстрілюють російські терористи, проблема правильної утилізації будівельних відходів  сьогодні є надзвичайно актуальною. Адже через російську військову агресію від приватних будинків та інших споруд часто залишаються лиш гори цегли та бетону, і, на жаль, відновити такі будівлі просто неможливо.

Однак завали потрібно не лише розчищати, а й правильно утилізувати, задля збереження екології, яку російські загарбники і так нищать щодня. Вирішити проблему міг би спеціальних завод з переробки відходів руйнувань. І на Херсонщині такий планують побудувати, і навіть не один.

Про плани будівництва модульного заводу з переробки будівельного сміття на Херсонщині днями розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін після зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

«Обговорили подальші напрямки взаємодії. Зокрема - в управлінні відходами. Японія має колосальний досвід у цьому питанні. Це підтверджується і участю у спільному проекті з ПРООН, в рамках якого Херсонщина отримала 41 одиницю техніки для розчищення завалів.

Постійні російські обстріли стали причиною тисяч тонн відходів, що залишаються внаслідок руйнувань. Вони потребують правильної утилізації.

Тому у планах - відкрити модульний завод з переробки будівельного сміття. Таким чином вирішується не лише екологічне питання. З відходів можна отримувати щебінь, пісок, цемент. Ці матеріали повторно використовуватимуться для відбудови зруйнованих об’єктів», - розповів Олександр Прокудін. 

На зустрічі також обговорювали допомогу Японії в розмінуванні.

«На Херсонщині загроза мін залишається великою. Підтримка в навчанні та забезпеченні технічних потреб дуже важливі, щоб зробити наш регіон безпечним», - зауважив начальник ХОВА.

Відмітимо, що в березні цього року про свої плани побудувати завод для сортування та переробки відходів руйнувань на Херсонщині заявив і один з найбільших агрохолдингів Дніпропетровщини KSG Agro. Як повідомляла пресслужба компанії, уже розроблено відповідний проект будівництва. 

«Реалізація проєкту відбуватиметься в два етапи. Перший – це сортувальна лінія, яка потрібна оскільки перероблятимуться різні матеріали – цегла, бетон, метал тощо. На першому етапі кінцевою продукцією переробки буде щебінь, який потім можна використовувати в будівництві. На другому етапі методом пресування ми отримаємо пресовані блоки, скажімо, такі як газобетонні станові для будівництва, або плитку, яку можна використовувати в ході відбудови зруйнованих об’єктів.

Такий завод в регіоні дуже потрібен, аби звільнити херсонські землі від непотребу, який утворився внаслідок руйнацій від повітряних атак ворога», - пояснював голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

В пресслужбі компанії зазначали, що запланований строк реалізації проєкту – 2,5 роки, а загальний бюджет складе 8 млн. доларів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині збудують завод з переробки відходів руйнувань за 8 млн доларів

До слова, раніше «Гривна» розповідала, що подібний завод з переробки відходів, що утворились після російських обстрілів, планують побудувати і на Миколаївщині, на території Шевченківської громади, що на кордоні з Херсонською областю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кордоні Херсонщини та Миколаївщини планують звести завод з переробки будівельного сміття

Фото: ГУ Нацполіції в Херсонській області.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів