Херсонська влада ще визначається з форматом навчального року

Херсонська влада ще визначається з форматом навчального року

Автор: Євген Веселов 23 Июля 2022 10:30

До 1 вересня залишається не так багато часу. І якщо вся Україна обговорює, В якому форматі будуть вчитися діти В школах, чи це буде дистанційно, чи очно, дискутує про безпекові питання, триває облаштування укриттів у закладах освіти, то на окупованій Херсонщині вирішують, чи буде взагалі можливість вчити дітей за українською програмою. Враховуючи шалений тиск окупантів на педагогів та поганий інтернет.

Тимчасово виконуюча повноваження Херсонського міського голови Галина Лугова та тимчасово виконуючий обов’язки голови Херсонської ОВА Дмитро Бутрій в ефірі телеканалу «Суспільне. Херсон» проінформували про можливий формат початку нового навчального року:

Дмитро Бутрій: «Сьогодні відпрацьовується, нема чіткої інструкції саме як проводити навчальний процес на тимчасово окупованих територіях Херсонщини».

Галина Лугова в свою чергу говорить, що напрацювання щодо форм навчання на території Херсонщини вже є, але їх не оприлюднюють задля безпеки педагогів, які залишилися в окупації:

«Цю інформацію ми будемо озвучувати трошки пізніше, тому що шалений тиск окупаційної влади на педагогів і на керівників дошкільних освітніх закладів та директорів шкіл», - розповіла Галина Леонідівна.

Вчителі продовжують чинити опір, каже Галина Лугова, і згодом буде відомо, яким чином буде забезпечено дистанційне навчання.

У той же час педагоги, учні та їхні батьки кажуть, що готові вчитися дистанційно саме за стандартами української школи.

Тим часом окупанти набирають першокласників за російською програмою, намагаються відкрити хоча б декілька шкіл у Херсоні. І всі ці процеси їм дуже складно вдаються. Тому відбувається викрадення, залякування українських вчителів, намагання за шалені гроші (кажуть про 130-200 доларів на день) завезти вчителів з Криму та росії.

Нагадуємо, робота вчителя за російською програмою розглядається як колабораціонізм, зрада. Тому Україна продовжує забезпечувати вчителям на окупованій території виплату 2/3 окладу при тому, що самі вчителі перебуватимуть після відпустки у простої. Звичайно, якщо влада не створить для них умови для роботи, а для дітей – для навчання.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів