Відбулася сесія міськради Одеси: чи добилися мітингарі відміни скандальних тендерів

Відбулася сесія міськради Одеси: чи добилися мітингарі відміни скандальних тендерів

Автор: Марина Поліщук 27 Сентября 2023 17:15

27 вересня відбулася сесія Одеської міської ради, тож під стінами мерії знову зібралися протестувальники, які вимагають припинити проводити безглузді скандальні тендери під час війни, а краще направити ті гроші на допомогу армії. Депутати в цілому пішли назустріч одеситам, але не в усьому.

Під стінами міськради в середу зібралася майже тисяча одеситів з вимогою відкритих звітів, на що витрачаються бюджетні гроші. Серед них – і родичі загиблих на фронті бійців, повідомляє УСІ.

«У нас є невеликі досягнення – відмінили тендер по ялинках, більше за останній час стало звітів, після початку мітингів більше влада почала займатися питаннями військових.  Але це все взагалі, а наша мета – щоб був контроль. Адже це все податки, тобто наші гроші, гроші наших військових», – зазначила під час мітингу його ініціаторка, засновниця БФ «Корпорація монстрів» Катерина Ножевникова.

Представники ініціативної групи від мітингарів виступили перед депутатами Одеської міськради під час сесійного засідання. Люди звернулися до депутатів з проханням не витрачати гроші на «безглузді роботи».

Нагадаємо, що мітинги почалися після того, як міська влада оголосила мільйонні тендери – зокрема, на ремонт Київського суду на понад 100 млн гривень та закупівлю дерев на 6 млн гривень. Після кількох тижнів мітингів міська рада виділила для ЗСУ майже 200 млн гривень. І на сесії в середу депутати погодили виділення іще 174 млн гривень на потреби ЗСУ. Загалом з міського бюджету на посилення оборони вже виділено 1 млрд 71 млн гривень.

Під час сесії депутат Дмитро Танцюра зауважив, що на скандальний ремонт Київського районного суду міста наразі не виділено ні однієї гривні, і не планується.

Проте під час засідання 27 вересня стало відомо, що на ремонт будівлі цього суду міськрада все-таки планує виділити із бюджету гроші, щоправда, ідеться вже про 10 млн гривень. Місцева влада пояснила, що це мізерна сума, особливо порівняно зі 174 млн грн, які виділено для Сил оборони України. А ремонт суду, мовляв, буде зроблено на вимогу Уповноваженого з прав людини.

Однак представники мітингарів стверджують, що справа не в конкретному суді, а взагалі у підході до розподілу коштів.

До речі, напередодні сесії депутат міськради Петро Обухов повідомив, що на засідання 27 вересня депутатам «хочуть запропонувати виділити 20 млн грн на скляні скульптури та меморіальні конструкції в парку біля ОДА». Проте наразі не відомо, як завершилося голосування з цього питання.

До речі, херсонські хокеїсти-комунальники днями оголосили закупівлі на загальну суму близько 3 млн гривень. Як повідомляла «Гривна», КП «Обласний центр хокею» має намір придбати спортивний інвентар для хокейної команди.

Фото: usionline.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів