Коли під час одного з обстрілів Миколаєва окупанти суттєво пошкодили тролейбус, у «Миколаївелектротрансі» вирішили не списувати його, хоча відновленню він не підлягав. Тут поставили перед собою амбітну ціль: власними силами створити такий тролейбус, якого в місті до цього ще було. Відтоді минуло більше року, і вже невдовзі диво-тролейбус вирушить на маршрут.
«Тролейбус № 3002 марки ЛАЗ потрапив під обстріл та не підлягав відновленню в первісному вигляді. Але щоб дати йому нове життя, вирішили використати раму від нього та зробити його зі суттєвим запасом автономного ходу», - повідомили на підприємстві.
Насправді КП «Миколаївелектротранс» узявся за унікальний для міста проєкт – самостійно, за власні кошти, повністю зібрати сучасний тролейбус, узявши від старої пошкодженої машини лише корпус. Як зазначив директор підприємства Юрій Сметана, «це буде тролейбус, зроблений для Миколаєва миколаївцями».
Але головна ціль – додати «рогатому» автономного ходу до 20 кілометрів! Переваги такого нововведення пояснив головний інженер підприємства В'ячеслав Кащенюк.
«Тролейбус буде оснащений динамічною підзарядкою. Коли він буде йти по тролеях наших, він буде заряджатися від акумулятора. Після чого будуть опускатися лише приймачі. І він буде їхати далі десь кілометрів 20 автономним ходом. У будь-якому районі, на відстані 10 кілометрів від мережі, ми зможемо спокійно завозити пасажирів», – розповів він у коментарі «Суспільному».
Додамо ще декілька цікавих цифр до загального портрету оновленого диво-тролейбуса:
- над його реконструкцією працюють 7 співробітників КП «Миколаївелектротранс»;
- щоб «рогатий» міг пересуватися без електромереж, на нього встановлюють 166 спеціальних акумуляторів;
- тролейбус вміщуватиме до 90 пасажирів і матиме 24 посадкових місця.
Спочатку оновлену машину планували відправити на маршрут наприкінці літа минулого року. Але вийшла значна затримка з різних причин – зокрема й через перебої з поставкою необхідних запчастин.
І от цього тижня готовий тролейбус уже протестували на території підприємства.
«Обкатка показала, що основна частина роботи вже позаду. Робимо оздоблювальні роботи, доопрацьовуємо деталі та готуємо до експлуатації на маршрутах Миколаєва. Дякуємо нашим працівникам, які вкотре демонструють свою майстерність та професіоналізм, реалізовуючи такі амбітні проекти», - повідомили на сторінці КП у соцмережі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова система оплати проїзду в електротранспорті: у «Миколаївелектротрансі» відповіли на проблемні питання
На світлинах: процес реконструкції тролейбусу в 2023 році та обкатка готової машини у квітні 2024 року. Фото: Фейсбук/КП ММР "Миколаївелектротранс"
Тэги: