На півдні триває висадка нових лісів та створення сучасних місць для відпочинку

На півдні триває висадка нових лісів та створення сучасних місць для відпочинку

Автор: Марина Поліщук 29 Апр. 2024 17:00

Завершується весняна висадка сіянців у межах масштабної лісокультурної програми в Україні. Чималу територію Миколаївської та Одеської областей теж засадили новими лісами.

Минулої осені, як повідомляла «Гривна», у південних областях розпочалася наймасштабніша в історії України висадка лісів. Озеленення відбувається з метою підвищення відсотка лісистості на півдні та в інших регіонах у межах програми Президента «Зелена країна».

Програма передбачає висадження мільярда дерев і збільшення площі лісів на мільйон гектарів протягом 10 років. Під час війни тисячі гектарів українських лісів, зокрема й на Херсонщині, опинилися на тимчасово окупованих територіях, у зоні бойових дій. Але там, де є можливість, реалізація програми триває. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштабні піщані бурі можуть стати реальністю: як окупанти знищують ліси на Херсонщині

Загалом цієї весни по всій країні держпідприємство «Ліси України» висадило понад 113 мільйонів сіянців, попередньо план висадки виконаний на 102%. Про це повідомив гендиректор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець.

«Продовжуємо масштабну висадку на півдні, де багато років нові ліси майже не створювалися. Ділянки під лісорозведення на Миколаївщині погоджені з екологами, щоб не зашкодити екосистемі степів», - зазначив він.

Він додав, що цього року проводиться збільшення площ під висадку нових лісів. На більшій половині з наданих підприємству деградованих територій уже росте новий ліс, наголосив Болоховець.

Загалом нових лісів цієї весни створено на площі понад 2100 гектарів.

«Тож “Зелена країна” продовжується. Навіть під час війни. Бо ліс не купити й не привезти з інших країн. Ліс, як дитину, можна лише виростити змалечку. Щоб залишити нашим дітям державу, в якій захочеться жити», - підсумував гендиректор ДП «Ліси України».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через затоплення ми втратили половину лісів на півдні України

Крім того, у лісах південних областей сьогодні також активно створюють сучасні місця для відпочинку. Як повідомили в Південному лісовому офісі, до 2023 року на півдні не існувало таких місць, бо лісові господарства не мали коштів на їхнє створення.

«Після реформи і об’єднання всіх лісових господарств в єдине державне підприємство «Ліси України» південь став отримувати вагомі інвестиції з єдиного бюджету підприємства. У тому числі й на реалізацію програми по створенню рекреаційних пунктів», - ідеться в повідомленні.

Так, у 2023 році на території Миколаївщини створено 7 таких зон для відпочинку в лісах на території Вознесенського, Врадіївського та Баштанського лісгоспів. У 2024 році планується створити ще 5.

Створення сучасних місць для відпочинку в лісах на Миколаївщині. Скріншоти з відео

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів