Тонни сміття: прифронтові села Херсонщини потопають у відходах – із проблемою борються українські військові

Тонни сміття: прифронтові села Херсонщини потопають у відходах – із проблемою борються українські військові

Автор: Ян Ярчук 29 Апр. 2024 14:25

Днями українські фотографи Констянтин та Влада Ліберови опублікували допис в інстаграм, де порушили питання проблеми сміттєвих звалищ у прифронтових селах. Вони також додали добірку фото, що відкривають жахливу картину – хаотичні гори сміття, котрі подекуди простягаються на сотні метрів.

«На тлі всього іншого – це, мабуть, дійсно здаватиметься не важливим. Але 16 діб серед мальовничої природи українського степу неочікувано підсвітили ще одну проблему, яка безпосередньо повʼязана із війною. Окрім безкінечних руйнувань, болю і смерті, війна – це сміття. Величезні гори, тонни сміття. Ці хаотичні звалища інколи простягаються тут на сотні метрів, серед все таких же мальовничих степів та вздовж річки», – написали Ліберови.

Як підтвердження додали декілька фото, що показують жахливі краєвиди на гори побутових відходів.

Фотографи зазначають, що насамперед є проблема з логістикою, тобто з централізованим вивозом сміття:

«В прифронтові села, куди регулярно прилітає ворожа артилерія, не доїжджають комунальники, і, погодьтесь, їх можна зрозуміти. Місцеві ж, як заведено в селах, сміття палять, що, насправді тільки погіршує ситуацію з екологією». 

Частково проблему намагаються розв'язати українські захисники, які, за можливості, самотужки це сміття вивозять.

Окрім того, за словами Ліберових, військові 126 ОБр ТрО 30го корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ у своїх підрозділах займаються сортуванням. Ініціатива виходить безпосередньо від командування бригади.

«Мало хто знає, але ми пропагуємо сортування сміття серед особового складу, тому що ось такий жах зростає з кожним днем між населеними пунктами на Херсонщині», – пишуть у 126 ОБр ТрО 30го корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ.

У коментарі під дописом фотографів вони подякували за висвітлення цієї важливою проблеми та наголосили:

«Сортування, на перший погляд, здається складним, але вже згодом робить не тільки нашу планету чистішою, а й підіймає дисципліну, тому закликаємо всіх долучатися, адже сьогодні треба не тільки захистити, а й зберегти!».

Якщо українські військові з проблемою хаотичних сміттєзвалищ борються, то російські – їх створюють. Так, зокрема, було й в Національному природному парку «Кам’янська Січ», що був звільнений від росіян у 2022 році.

Місця проживання росіян у НПП «Кам’янська Січ», фото з фейсбук-сторінки Івана Мойсієнка

Науковець ХДУ Іван Мойсієнко, який був у нацпарку з експедиційним візитом минулого року, наголошував на масштабних забрудненнях території твердими побутовими відходами, особливо у місцях тривалого перебування російських військових. За його словами, місця проживання росіян зовні дуже схожі на стихійні сміттєзвалища. Окрім того, територія була тотально замінована та забруднена вибуховими пристроями.

Фото з Констянтин та Влада Ліберови/інстаграм

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів