"Це наші діти, ми за них воюємо".  Як у Херсоні агітують за Росію дітьми у вишиванках з Київщини

ANNA PASICHNIK/INSTAGRAM
ANNA PASICHNIK/INSTAGRAM

ВВС знайшла авторку фотографії з дітьми у вишиванках, яку повісили на білбордах в окупованому Херсоні. Насправді вона опублікувала цей знімок, щоб підтримати українську армію.

У травні мешканка Київської області Ганна Пасічник опублікувала в інстаграмі фотосесію зі своїм сином та його найкращою подругою - діти стояли на квітучому ріпаковому полі у вишиванках. "З Україною в серці", - написала Ганна. - "Дякую ЗСУ! Слава Україні". Пасічник - професійна фотографиня і заробляє, зокрема, продажем своїх робіт на фотостоках. Цю фотосесію Ганна також виклала на сайт для продажу фотографій.

"Діти просять підтримки для України", - значилося в описі фото англійською. Це була не перша фотосесія із національною символікою, яку вона опублікувала після початку війни, але саме ці кадри з дітьми у вишиванках пізніше з'являться на білбордах в окупованому Херсоні.

"Росія тут назавжди!", "Херсон - навіки з Росією", "Херсон - російське місто", - фотографії білбордів з такими гаслами за кілька тижнів опублікував проросійський паблік Херсон.ру.

У зображеннях на білборді Ганна впізнала свої фотографії - за спини дітям прифотошопили російський прапор, а жовті квіти ріпаку замінили на квітковий луг.

ANNA PASICHNIK/INSTAGRAM
ANNA PASICHNIK/INSTAGRAM

Новина про те, що Росія почала війну в Україні, застала родину Ганни в будинку в Боярці під Києвом. Перші дні війни сім'я залишалася вдома: спали з телефонами в руках, прокидаючись щопівгодини й читаючи новини, у разі небезпеки йшли в "укриття". Підвалу в будинку не було, тож сидіти доводилося під сходами.

Син Ганни, Ярослав, якому ось-ось мало виповнитись шість, заспокоювався аудіокнигами. "Ми йому говорили: "Ярику, йди в укриття". Укриття так укриття. Він бере телефон і слухає аудіоказки. Для нього "укриття" означало, що він включає казки, і йому нормально", - згадує Анна в розмові з ВВС.

Кілька тижнів Ганна з дітьми провела у Чернівцях, але потім повернулася додому, до Боярки. Весь цей час Ганна продовжувала займатися фотографією: "Зараз всі статті ілюструються фотографіями, вони потрібні… [Я вирішила, що] треба фотографувати наших дітей, щоб наші діти були на фотографіях. Українські діти. Не якісь діти зі студії, а ті діти, які справді поважають (українську культуру), співають українських пісень, щоб це було про Україну".

Ту конкретну фотосесію Ганна зняла в середині травня на Київщині - разом із сином та його подругою: "Ми поїхали до наших родичів у село, побачили по дорозі це квітуче ріпакове поле. Воно було таким чудовим, жовтим, і це небо..."

"А ця дівчинка, наша подружка, вона дуже любить фотографуватися, вона постійно питала: "Аня, коли підемо фотографуватися?" Її батьки були за. Ми поїхали з великим прапором, ми там фотографувалися саме у вишиванках, і основний мотив був День вишиванки ", - пояснює дівчина.

Після фотосесії Ганна виклала знімки на сайт фотобанку "Шаттерсток". Серед них були дві фотографії - на одній її син Ярослав та його подруга стоять у вишиванках на ріпаковому полі, на другому - сама Ганна обіймає дівчинку на тому ж полі.

Зображення українських дітей, використане окупантами у пропаганді
Зображення українських дітей, використане окупантами у пропаганді

Те, що її фотографії використовуються на пропагандистському білборді, Ганна дізналася з чату стокерів: "Почуття були дуже погані. Я ридала, я взагалі не знаю, що мене зупинило: взагалі хотіла свій профіль видалити з цих стоків, більше взагалі нічого спільного з ними не мати. А потім подумала: от я зараз видалю, а якщо потім треба буде доводити, що це мої фотографії…"

За фотографії, які використала для своїх білбордів російська пропаганда, Ганна отримала по десять центів - за такою ціною фотографії зі стоків купують власники великих підписок на фотобанки - наприклад, рекламні агенції.

"Але для мене це історія не про гроші, - каже вона ВВС. - Якби до мене Росія звернулася: мовляв, продайте нам цю фотографію за сто доларів або за тисячу, і ми ось таке напишемо, я б не погодилася, у жодному разі".

ВВС звернулася до окупаційної влади у Херсоні з проханням прояснити походження білбордів із фотографіями Ганни та чекає на відповідь.

Тэги:

Агресія росії
Мелітополь
Миколаїв
Одесса
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів