«Будуємо без тендеру»: у херсонському університеті продовжується будівництво басейну

Автор: Григорій СЕРГІЄНКО 16 Ноября 2018 13:00

Будівництво басейну Херсонського державного університету та порушення тендерної процедури та бюджетного законодавства вже ставало темою публікації на сайті «Гривна».

Читайте також: «Свої люди» всюди: херсонський університет почав «мити» бюджет через басейн?»

Наступного ранку після виходу цього розслідування до редакції прийшли студенти ХДУ, представники студради та студентського профспілкового комітету за поясненнями. Які саме відповіді на питання вони хотіли отримати, так і залишилося загадкою, як і мета їх візиту.

Після розмови, студенти запустили флешмоб у соцмережах під назвою «Басейну бути!». А ось порушення законодавства так і залишилось поза їхньої уваги. Надалі журналісти нашого інтернет-видання слідкували за ситуацією навколо вже скандального будівництва.

ТЕНДЕРУ БУТИ!

1 листопада Херсонський державний університет все ж таки оголосив тендер. Очікувана вартість робіт склала 15,7 мільйона гривень. Тендерний аукціон має відбутися вже 19 листопада. Тим часом будівництво басейну не припинялося, недивлячись на незавершену тендерну процедуру.

ТЕНДЕР ЩЕ НЕ ПРОЙШОВ, А БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

Варто нагадати, що у відповіді на наш інформаційний запит керівництво університету запевнило, що ведуться лише підготовчі роботи. У реєстрі ДАБІ ми знайшли декларації про початок даних робіт. Але по факту підготовчі роботи давно перейшли до розряду повноцінного будівництва.

У тендерній документації зазначено, що компанія-переможець має виконати наступні роботи: улаштування бетонної підготовки, укладення фундаменту та викопати котлован.

Однак, вже майже місяць на території парку ХДУ вирито котлован, закладено металеві опори фундаменту та навіть залита бетон. Тобто університет хоче «купити» ті роботи, які вже провели по факту (див. фото в галереї).

Як зазначає експерт з тендерних процедур Кирило Попов, всі ці факти є ознаками кримінального правопорушення. За його словами, такий тендер носить чисто номінальний характер.

«Такий хід справ може бути порушенням закону України «Про публічні закупівлі» в тому випадку, якщо обсяг замовлених робіт перевищує 1,5 млн грн. Ситуація схожа на те, що переможця торгів затверджено ще до проведення процедури, а її проведення носить чисто номінальний характер. На сьогоднішній день ККУ не містить спеціальних норм, які могли б застосовуватися у випадку порушень законодавства у сфері державних закупівель», - говорить спеціаліст з продажів Кирило Попов.

Також Попов додав перелік статей ККУ, за якими правоохоронці можуть відкрити досудове розслідування:

- ст. 191 ККУ - Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;

- ст. 358 ККУ - Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів;

- ст. 364 ККУ - Зловживання владою або службовим становищем;

- ст. 366 ККУ - Службове підроблення;

- ст. 367 ККУ - Службова недбалість.

«І Я — НЕ Я, І ХАТА НЕ МОЯ»

Саме цим виразом можна охарактеризувати співпрацю ХДУ зі славнозвісною компанією «Київ місто буд». Як зазначено раніше, у реєстрі ДАБІ є декларація про початок підготовчих робіт, де зазначено, що виконавець робіт – ООО «Київ місто буд». Наші журналісти відправили черговий запит до керівництва ХДУ з проханням надати договори, акти виконаних робіт та інші документи, що укладались між закладом та фірмою-підрядником.

У своїй відповіді керівництво університету заперечує укладення договору з ТОВ «Київ місто буд» на проведення робіт. За даними порталу «E-data», жодних оплат за виконання «підготовчих робіт» проведено не було. Тому хто і на якій підставі займається будівництвом, так і залишилося загадкою.

КОМУ ВИГІДНО ЗАЛИШАТИСЯ «В ТІНІ»?

ТОВ «Київ місто буд» - компанія, яка тричі вигравала тендери на будівництво або ремонт у освітніх закладів. По двом з них були відкриті кримінальних провадження за недоцільне використання бюджетних коштів та підробку документів (детальніше можете ознайомитись за посиланням).

Наразі, власник компанії - Сергій Антонюк. За даними ЄДР, він раніше очолював вже скандально відому компанії ООО «Гес-Ойл», яка є фігурантом кримінальної справи про відмивання коштів з Обласного фонду розвитку будівництва на селі.

Далі всі «нитки» починають вести до Херсонської обласної державної адміністрації, оскільки у 2016 році власником «Гес-Ойл» її власником стає нещодавно призначений на пост директор Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА Сергій Циклінський.

Іншу фірму чиновника ТОВ «Український науково-будівельний альянс» очолює помічник Андрія Гордєєва за часів депутатства у Верховній Раді України Денис Стороженко (на фото нижче - у центрі, праворуч - Андрій Гордєєв). Він також є засновником благодійного фонду імені нинішнього керівника Херсонської ОДА.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів