Нещодавно у Херсонському державному університеті розпочали будівництво такого довгоочікуваного басейну. Ініціатором будівництва виступив народний депутат України та ректор ХДУ Олександр Співаковський, який ще з початку своєї виборчої компанії на посаду ректора університету пообіцяв про це студентам.

«Спільно із обласною владою, з залученням коштів з державного бюджету ми реалізовуємо цей проект», - пише у соціальній мережі Співаковський.

Кошти на будівництво були виділені на сесії Херсонської облради у червні цього року. Тоді з обласного бюджету університет отримав на будівництво басейну 12 млн грн. Будівельні роботи активно розпочалися у середині жовтня. Натомість, на сайті державних закупівель Prozorro немає жодних відомостей про проведення тендеру на виконання даних робіт.

«Кажучи простими словами, якщо очікувана вартість робіт складає від 1,5 млн грн – це тендер, якщо менша – прямий договір», - говорить директор ТОВ «Запорізька тендерна спілка» Іван Шекун.

Журналісти сайту «Гривна» направили до керівництва ХДУ відповідний інформаційний запит, де запросили інформацію про підрядника робіт, протокол тендерної комісії та договір із компанією, яка веде будівництво.

ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ ЧИ ПОВНОЦІННЕ БУДІВНИЦТВО?

У ХДУ відповіли, що наразі ведуться підготовчі роботи (звалювання з кореня дерев, корчування пнів, розбирання асфальтного покриття і тому подібні), а тендерна процедура з обрання виконавця робіт ще не завершена. Варто зазначити, що на порталі публічних закупівель Prozorro немає жодної інформації про початок тендеру. Тому самі роботи вже викликають питання.

На фото можна побачити, що роботи, які ведуться на об‘єкті, не обмежуються лише підготовчими. Робітники невідомого забудовника завезли на місце важку спецтехніку, за допомогою якої вже викопаний цілий котлован під майбутній басейн.

За даними реєстру ДАБІ, до виконання підготовчих робіт приступила компанія ТОВ «Київ місто буд». Повідомлення про початок було отримано у жовтні.

ТРИ ТЕНДЕРА – ДВІ КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ

Як повідомляє аналітична система YouControl, установчий капітал компанії, яка займається будівництвом басейну, складає 1000 грн. До цього «Київ місто буд» виграв лише 3 тендери, 2 з них – будівництво та реконструкція в освітній галузі на загальну суму близько 8,3 мільйонів гривень. Саме ці закупівлі опинилися під прицілом правоохоронців.

Компанія опинилася серед фігурантів кримінальної справи щодо недоцільного використання бюджетних коштів у сумі 2,5 млн грн. під час реконструкції Олешківської гімназії. Також «Київ місто буд» взявся за виконання робіт з реконструкції покрівлі Мирненської ЗОШ №1. У цій справі компанія фігурує за статтею 171 КК України (привласнення, розтрати, або заволодіння чужим майном). За даною судовою постановою компанії було інкриміновано фальсифікацію офіційних документів.

Варто зазначити, що компанія виграла два тендери, пропонуючи найбільшу ціну серед усіх учасників. В середньому різниця у ціні з іншими компаніями складала півмільйона гривень. Натомість, компанії, які запропонували меншу ціну, поголовно отримують відмови через недостатню кількість наданих документів.

«СВОЇ ЛЮДИ» ВСЮДИ?

Питання є й до керівника ООО «Київ місто буд» Сергія Антонюка. За даними ЄДР, Антонюк раніше очолював вже скандально відому компанії ООО «Гес-Ойл», яка є фігурантом кримінальної справи про відмивання коштів із Обласного фонду розвитку будівництва на селі.

У 2016 році на посту директора його змінює власник «Гес-Ойл» - нинішній директор Департамента будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА Сергій Циклінський, якого напряму можна пов’язати з голову облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим.

Іншу компанію Циклінського «Український науково-будівельний альянс» очолює помічник Андрія Гордєєва за часів депутатства у Верховній Раді України Денис Стороженко. Він також є засновником благодійного фонду імені нинішнього керівника Херсонської ОДА.

Тэги:

Власть
Город
Деньги
Земля
Образование
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів