«Ілюзія прозорості»: херсонський університет провів тендер на будівництво басейну

Автор: Григорій Сергієнко 30 Ноября 2018 16:04

Незаконне будівництво без проведення тендеру, зв'язок забудовника з керівництвом департаменту будівництва ХОДА, відтягування тендеру та порушення статей ККУ – це факти, які вдалося довести журналістам «Гривни» у минулих розслідуваннях про вже скандальний басейну у Херсонському державному університеті.

Читайте також: «Будуємо без тендеру»: у херсонському університеті продовжується будівництво басейну 

Півтора місяця будівництва без проведення тендеру

У середині жовтня ХДУ починає, як вони повідомили у відповіді на інформзапит «підготовчі роботи», які насправді переросли у повноцінне будівництво. На території парку університету десятки працівників невідомого забудовника за допомогою важкої будівельної техніки активно розпочинають роботи з будівництва басейну.

Відкривши реєстр ДАБІ можна побачити, що цим «невідомим забудовником» виступає компанія ТОВ «Київ місто буд», яка безпосередньо пов’язана зі скандальним бізнесменом із Нової Каховки, екс-директором департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА та начальником обласного ДАБІ Сергієм Циклінським. Його, до речі, нещодавно затримали правоохоронці при отриманні хабара.

1 листопада, а це приблизно через 2 тижні з початку виконання робіт ХДУ оголошує тендер на будівництво басейну. Натомість, самі роботи так й не припинялися ні на хвилину.

19 листопада мав пройти тендер, але початок аукціону переносять на 9 днів, а в цей же час роботи на об’єкті продовжуються

Тендер для «галочки»

Саме таким виразом можна схарактеризувати «прозорий тендер», який завершився 28 листопада. В день розкриття тендерного аукціону все стає на свої місця, адже його переможцем було визначено учасника, який й без нього розпочав будівництво басейну півтора місяця тому назад й це славнозвісна компанія ТОВ «Київ місто буд».

Після завершення тендеру дана компанія мала приступити до виконання робіт, які зазначені у тендерній документації. Однак, в реальності можна спостерігати картину, що частина робіт вже давно виконана: збудований каркас, закладені металеві опори, розпочаті роботи з підведення водопостачання.

 (фото зроблені у день проведення тендеру – 28 листопада)

З питаннями стосовно законності дій університету журналісти «Гривни» вирішили звернутися до юриста Євгена Дудника, який повідомив, що початок здійснення робіт до завершення процедури має викликати запитання у правоохоронців та національного антикорупційного бюро України, адже такий хід справ порушує Закон України про публічні закупівлі.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів