Правобережна Херсонщина – найбільш замінована ворогом територія в Україні
Фото ілюстративне

Правобережна Херсонщина – найбільш замінована ворогом територія в Україні

Автор: Марина Поліщук 18 Декабря 2022 08:00

За інформацією Нацполіції, деокупована територія Херсонської області наразі є найбільш замінованою з-поміж усіх звільнених від російських загарбників регіонів. Нагадаємо, окупанти навіть ховали міни в пластик, щоб їх не бачив металошукач. На жаль, люди продовжують гинути від мін та снарядів, залишених ворогом.  

16 грудня поліція Херсонської області повідомила про загибель трьох жителів села Урожайне Бериславського району, які підірвалися на міні. Чоловіки на тракторі поїхали за дровами за межі населеного пункту й не повернулися. Пізніше в лісосмузі було виявлено підірваний на міні трактор та тіла чоловіків з мінно-вибуховими травмами.

Окрім того, поліцейські виявили нещодавно тіла двох жителів села Чарівне того ж району. Ще в період окупації вони пішли в напрямку сусіднього села й зникли. Їхні тіла знайшли в сусідньому селі, територія якого є замінованою. Попередньо встановлено, що чоловіки підірвалися на невстановлених вибухових предметах.

16 грудня Нацполіція також повідомила про смерть у лікарні ще двох черкаських правоохоронців, які підірвалися на каскаді з мін на Херсонщині 7 грудня. Нагадаємо, тоді під час проведення стабілізаційних заходів четверо поліцейських загинули, ще четверо отримали тяжкі поранення.

«На Херсонщині міни скрізь. У прямому сенсі цього слова. Такого масового й "смарт"-замінування, як на Херсонщині, не було в жодному деокупованому місці нашої держави. Тому що можна просто підняти вазон з квітами – і вибухне повністю вся будівля. Або ті закладки, які зробив окупант, вони розраховані на 140-310 годин роботи. Тобто, наприклад, ставлять таймер на два тижня після деокупації, о 10 годині ранку. Це, наприклад, будівля чи районної, чи міської адміністрації, і вона вибухне», – розповів в інтерв’ю РБК-Україна голова Національної поліції Ігор Клименко.

За його словами, знайти ці вибухові пристрої вкрай важко, бо саме ці вибухові пристрої закладені або в підвальні приміщення, або між стіною і приміщенням. Можна відкрити двері – і вибухне протилежна частина будівлі.  

«Так було з будівлею Національної поліції в Херсонській області. Невеликий ящик з тротилом, який просто стояв у підвалі. Дотримуючись правил безпеки, його не брали в руки, за 20-30 метрів його відтягнули, і ми втратили кілька поверхів будівлі. Міни були навколо, а той ящик як детонатор виступав.

Міни були скрізь, у стінах теж. Наприклад, стіл. Стіл і біля нього стілець, на якому ви сидите, може трохи більш товсте сидіння. Вирізається дірка, закладається туди міна й згори ставиться звичайний принтер. Яке в громадянина, чи у військового, чи поліцейського бажання? Узяти цей принтер і поставити на стіл. І сісти. Якраз в цей момент відбувається вибух», – розповів Клименко.

Він додав, що розмінування будівель просувається повільно для того, щоб ретельно вивчити ті споруди, які мають розмінувати в першу чергу.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів