Часто підприємці, що мають виробничі потужності на територіях, близьких до лінії фронту, зокрема й Херсонщини, стикаються з тим, що європейські банки блокують їм фінансування. Це пов’язано з нерозумінням у Європі, які саме території підконтрольні Україні, а які окуповані. Проблему намагається вирішити уряд.
Зокрема, Міністерство реінтеграції розробило проєкт урядової постанови щодо визначення територій, які перебувають під контролем України, і територій, які є тимчасово окупованими.
Також Мінреінтеграції направило лист до МЗС для подальшого його поширення серед європейських країн. У ньому міститься вичерпний перелік населених пунктів на підконтрольних Україні частинах Запорізької, Донецької та Херсонської областей, повідомляє пресслужба міністерства.
У Мінреінтеграції пояснюють, що йдеться про підтримку зовнішньоекономічної діяльності підприємств, активи яких розміщені у Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях. Проблема пов’язана із неоднозначним трактуванням європейськими банками статусу підконтрольних Україні населених пунктів у зазначених регіонах. Через це українські компанії стикаються із проблемою блокування фінансових операцій з боку європейських банків.
Генеральний директорат Європейської Комісії з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та ринків капіталу днями вже оприлюднив на офіційному сайті ЄС загальні рекомендації, в яких зазначено, що місто Запоріжжя та місто Херсон перебувають під контролем України.
Крім цього, у тексті рекомендацій зазначено, що товари, «вироблені або експортовані з підконтрольних уряду територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей, можна імпортувати» до країн ЄС. Натомість товари з окупованих територій ввозити до ЄС заборонено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокудін: Херсонщина живе за гроші, які просить, – в область повернулося лише 5 відсотків бізнесу
«Немає обмежень щодо фінансових операцій, які обробляються кредитними установами ЄС на підтримку торгівлі на підконтрольних уряду територіях Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей областей. Кредитні установи ЄС можуть обробляти транзакції в цих областях так само, як операції, призначені для кредитних установ будь-якої іншої області України», - зазначено також у рекомендаціях на офіційному сайті ЄС.
Те саме стосується і сфери надання послуг, не пов’язаних із торгівлею (інвестиційні, пов'язані з туристичною діяльністю тощо). Немає жодних обмежень щодо надання послуг операторами країн ЄС особам на підконтрольних уряду України територіях в Донецькій, Херсонській, Луганській та Запорізькій областях.
Отже тепер європейські компанії та структури матимуть змогу отримувати інформацію щодо підконтрольних територій України на сайті свого відомства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На ТОТ Херсонщини підприємців шантажують і змушують готувати заклади до курортного сезону
Тэги: