Миколаївські бібліотекарі створюють аудіобібліотеку для людей з порушенням зору

Миколаївські бібліотекарі створюють аудіобібліотеку для людей з порушенням зору

Автор: Ян Ярчук 24 Апр. 2024 18:15

Порушення зору – не є перешкодою для книголюбів. Так вважають у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці.

На початку квітня там започаткували проєкт «Книги без бар’єрів», що спрямований на забезпечення доступу до літератури для людей, які мають порушення зору. У межах ініціативи бібліотекарі роблять аудіозаписи уривків літературних творів. Важливо, що вони не тільки працюють над якісним контентом для своїх слухачів, але й популяризують літературу краю, оскільки обирають твори саме місцевих, миколаївських письменників.

У коментарі «Суспільне Миколаїв» завідувачка сектору документів з гуманітарних наук Ірина Мельниченко розповіла, що наразі на ютуб-каналі бібліотеки опубліковано вже три аудіозаписи: Дніпрова Чайка «Гармонія» та декілька віршів Валерія Бойченка. І впродовж року планують зробити ще як мінімум три аудіозаписи.


Житель Миколаєва Олексій з дитинства має проблеми із зором, він наголошує на важливості популяризації подібних книг саме українських авторів. Оскільки є багато літератури, але вона переважно ще радянського зразка і низької якості.

«Це дуже чудова ідея, коли записують сучасні книжки», – говорить чоловік.

Крім того, для миколаївців тут також пропонують книги, написані шрифтом Брайля. За словами Ірини Мельниченко, наразі є 102 таких примірники, кожен має аудіоверсію, плоский та рельєфно-крапковий шрифт. Попит на таку літературу є.

«Ми вважаємо, що такого роду книги треба популяризувати, тому що їх в Україні, на жаль, не дуже багато. Вони дуже дорогі», – говорить співробітниця бібліотеки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Миколаєві власними силами створили унікальний для міста тролейбус

Фото: Суспільне Миколаїв

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів