Миколаївська пенсіонерка започаткувала власну справу в столиці: шиє іграшкових мишенят і допомагає тваринам

Миколаївська пенсіонерка започаткувала власну справу в столиці: шиє іграшкових мишенят і допомагає тваринам

Автор: Дарина Лапіна 28 Мар. 2024 11:00

Маленьких різнобарвних мишенят ручної роботи ще донедавна можна було побачити лише біля однієї із станцій київського метро. Там їх продавала їхня авторка –  Ганна Іванівна, розкладаючи товар на ковдрочку, простелену просто на землі.  Однак іграшкові мишки так сподобались жителям столиці, що скоро їхні фото заполонили соцмережі киян. Нині кольорові мишки відправляються до покупців в усі куточки України, та навіть за кордон.

Все життя Ганна Іванівна прожила в своєму рідному Миколаєві. Проте через повномасштабне вторгнення росії та посилення бойових дій в регіоні, 84-річна пенсіонерка вимушена була покинути рідну домівку. Жінка переїхала до столиці, де і започаткувала свій невеличкий бізнес. ЇЇ історію розповіло «Міжнародне французьке радіо». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві відкрилась виставка унікального таврійського розпису про «життя попри війну»

Панні Ганна 25 років працювала в миколаївському будинку культури при заводі «Океан», навчала грати на баяні.

Чоловік Ганни Іванівни помер у лютому, напередодні повномасштабного вторгнення. Під час ворожих обстрілів жінка переховувалася в підвалі разом із сусідами. Згодом залишилася геть сама.

«Я жила в будинку в корабельному районі Миколаєва. Усі сусіди виїхали, і я одна залишилася. Росіяни розбили школу поруч, лікарню, то, звичайно, самій залишатись було страшно. Тому вже навесні я виїхала до Хмельницького. Згодом поїхала до дочки в Київ», — згадує Ганна.

Донька Ганни Іванівни — малий підприємець, шиє штори та гардини. На виробництві залишаються маленькі шматки різних тканин, тому матір із донькою вирішили шити кухонні фартухи, а з менших залишків — мініатюрних мишок.

Майстриня не хоче шити інших звірят. Каже, що миші — це вже її бренд та символ. Одна з цілей, які Ганна собі поставила, — допомогти доньці платити за квартиру. Однак головна — повернутися додому.

«Трошки веселіше, коли роботою займаєшся. Легше переносити все, що коїться навкруги. Але дуже-дуже хочу додому. Мрію, що поїду в кінці травня, якщо буде можливість. Одні сусіди повернулися, дзвонили і сказали, що мою хату зачепили, але не розбили вщент. Хоча я думала, що вона зруйнована. Тепер з’явилась надія і сподіваюся, що побачу рідний дім. Працюю, зокрема, й для цього», — розповіла Ганна Іванівна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Троянди на руїнах: історії сміливих жінок Херсона, які борються за своє місто під ворожими обстрілами

Нині заняття, яке допомагало пенсіонерці відволіктись від страшної реальності війни, почало не лише приносити певний дохід, а й допомагає рятувати тварин. Про це нещодавно розповів український зоозахисний рух UAnimals на своїй сторінці у соцмережі. Зоозахисники натрапили на історію Ганни Іванівни в інтернеті і вирішили запропонувати їй співпрацю.

«Через війну Ганна Іванівна вимушено переїхала із рідного Миколаєва в Київ. Тут прекрасна пані не зневірилась і започаткувала власну справу із продажу вироблених вручну, чи як зараз кажуть, крафтових іграшок.

Ми познайомились із Ганною Іванівною біля виходу із однієї зі станцій київського метро, де вона і продавала вироби за кількадесят гривень.

Разом ми домовились про колаборацію Animalism by UAnimals & Hanna Ivanivna, яку сьогодні готові представити вам.

За 400 гривень ви можете придбати це мишенятко ручної роботи. Із кожної проданої іграшки 200 гривень ми спрямуємо на порятунок тварин від війни, а ще 200 гривень будуть гонораром Ганни Іванівни. Ми дуже хочемо надихнути і підтримати її!», – говориться в дописі

Та не пройшло й доби, як всіх мишенят розкупили! «Друзі, всі мишки продані! Дякуємо кожному та кожній за допомогу в порятунку тварин та підтримку Ганни Іванівни. Наразі на сайті можна зробити передзамовлення мишок»,  – повідомили UAnimals.

Замовити ці милі іграшки можна за посиланням на сторінці UAnimals у Facebook.

Фото: Ігор Сьомко / RFI, UAnimals.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів