Троянди на руїнах: історії сміливих жінок Херсона, які борються за своє місто під ворожими обстрілами
Фото довоєнного часу

Троянди на руїнах: історії сміливих жінок Херсона, які борються за своє місто під ворожими обстрілами

Автор: Дарина Лапіна 01 Мар. 2024 14:15

Херсонцям, які пережили окупацію, підтоплення, досі знаходяться під щоденним ворожим обстрілом, неймовірно боляче бачити, у ЩО російські терористи перетворюють їхнє місто. Але люди все одно намагаються зробити наш незламний Херсон кращим.

Кожна вулиця і маленький провулок, кожна будівля і парк містили в собі щасливі спогади десятків тисяч містян. Зараз же навкруги – розруха. Але поселити її в голови й серця українців окупантам не вдалося. Попри найстрашнішу в Європі з часів Другої світової війну, попри пекучий біль від втрат та неймовірну втому, херсонці продовжують дивувати та захоплювати своєю силою духу.

Нещодавно Херсонська МВА виклала відео, на якому дві жительки Херсона розповіли, чому вони сьогодні приходять у центр міста й займаються обрізкою троянд на площі.

Жінок ніхто про це не просив, їхню роботу ніхто не оплачує. Вони приходять у центр міста, яке продовжують обстрілювати, просто тому, що хочуть зробити хоч щось для свого рідного Херсона.


Херсонки Галина Пилипівна (ліворуч) та Галина Андріївна. Скріншот відео ХМВА

Галина Пилипівна все життя пропрацювала в одному з пологових будинків міста, а Галина Андріївна – вчителькою в школі. До активісток почали долучатися інші ентузіасти. Хто фізично не може підтримати, почали допомагати грошима на інвентар – за словами жінок, уже відгукнулися люди з Польщі, зі Львова та Кривого Рогу.

«Тепер ми ще тут підметемо, грабельками загребемо, щоб було гарно. Хай цвіте наш Херсон і процвітає», – додають херсонки.

Херсонки висловили припущення, що багато людей їх не зрозуміють, чому вони в такий небезпечний час вирішили займатися благоустроєм центральної площі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи потрібно саджати дерева: благоустрій Херсона та Миколаєва – не на часі?

Хоча якраз навпаки – ми впевнені, що їхня історія відгукнеться в серцях не тільки херсонців, а й усіх жителів інших постраждалих від російської агресії населених пунктів. Бо саме в той час, коли агресор робить усе, щоб стерти місто з лиця Землі, найбільше хочеться жити, працювати й творити.

Однак у своєму бажанні дати відсіч ворогу херсонці мають пам’ятати про найвищу цінність – їхні життя! Про це нагадують і в Херсонській МВА:

«Міська військова адміністрація щиро вдячна всім своїм добровільним помічникам, людям, які не вимагаючи грошей і не чекаючи вигоди, допомагають підтримувати красу в зраненому і від того ще ріднішому Херсоні. Але нагадуємо, що ваші життя є найвищою цінністю, а безпекова ситуація в місті залишається складною! Зважайте на ризик, якому можете себе піддати!»

Херсонська МВА розповіла про ще одну херсонку, яка допомагає рідному місту.  

Ірина Прасько об’єднала навколо себе людей, які пережили окупацію, підтоплення, а зараз потерпають від постійних ворожих обстрілів. Подвір'я жінки стало штабом спільноти. Назвалися «Іринина родина». До штабу доставляють гуманітарну допомогу. Зі слів містянки, «Іринина родина» налічує 120 херсонців вразливих категорій, серед яких і маленькі діти.  


Ірина Прасько об’єднала навколо себе небайдужих і створила штаб «Іринина родина». Скріншот відео ХМВА

«У місті продовжують адресно доставляти гуманітарну допомогу жителям, які мають пільги. Голови ОСББ, квартальних комітетів або просто активні люди, такі як Ірина Прасько, котрі готові взяти на себе відповідальність, формують списки», – нагадують в ХМВА й додають, що замовити доставку гуманітарної допомоги можна за номерами гарячої лінії МВА:

- (050) 040-44-24; 
- (098) 958-17-83; 
- (098) 958-17-90.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонцям влада знову не вгодила з гуманітаркою

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів