У Миколаєві відкрилась виставка унікального таврійського розпису про «життя попри війну»

У Миколаєві відкрилась виставка унікального таврійського розпису про «життя попри війну»

Автор: Дарина Лапіна 25 Мар. 2024 09:15

У часи, коли росія намагається стерти з лиця Землі українську культуру (а те, що знищити не вдається – безбожно краде), зберігати нашу спадщину - надважливе завдання.

У Миколаєві відкрилась виставка «Таврійський розпис: життя попри війну». На ній представлені 72 роботи талановитих майстринь області. Як зазначають організатори, - це найбільша виставка таврійського розпису за час війни.

Особливістю таврійського орнаментального розпису є те, що в ньому переважає морська, рослинна, тваринна тематика, зображення морської фауни, хвиль. Головні серед кольорів — відтінки синього. Цей напрям українського декоративно-орнаментального мистецтва виник на Кінбурнській косі.

«За цей складний період таврійський розпис став для багатьох порятунком. Адже він наповнений сенсами, які сьогодні набувають ще більш актуального значення: життя, кохання, сім’я, родина, світле майбутнє. Нинішні берегині через розпис розповідають свої історії, свої мрії та сподівання на краще майбутнє, кодуючи в мазках, швах і не лише щасливу долю. В кожній роботі — ніжні і водночас потужні сила та прагнення жити всупереч і завдяки. Символічно, що таврійський розпис зберігся саме на Кінбурні, який до сьогодні залишається єдиною територією на Миколаївщині, яка поки що знаходиться під окупацією», – зазначають в пресслужбі Миколаївської міськради. 

Особливо організатори відзначили майстринь ГО «КМА «Арт-спокуса» та випускників навчальних курсів ГО «ЦНОД «Південь», які надали свої роботи для виставки.

Експозиція чекатиме на гостей у виставковій залі Чорноморського національного університету імені Петра Могили до 15 квітня. Відвідати її можна у будні дні, з 10:00 до 15:00.

А ось декілька цікавих фактів, пов'язаних з таврійським розписом Миколаївщини:

-        миколаївська ліцеїстка Поліна Підгородянська подарувала сувенір з таврійським розписом почесній спікерці представників палати США Ненсі Пелосі під час зустрічі з нею у Парижі. Це була робота художниці Любові Паранюк;

-        «Укрпошта» випустила марки та конверти у стилі таврійського розпису, щоб уся Україна могла оцінити красу синьоокої Миколаївщини;

-        на етнічному подвір'ї Миколаївського зоопарку оновили локацію «Дідова хата», розписавши її нашим унікальним декоративно-орнаментальним розписом.

Фото: Миколаївська міськрада.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів