«Доставлені в стані глибокого психологічного шоку» – евакуйованих херсонців розмістили в лікарні

«Доставлені в стані глибокого психологічного шоку» – евакуйованих херсонців розмістили в лікарні

Автор: suspilne.media 08 Июня 2023 07:50

Містян, які захотіли виїхати з найбільш постраждалих районів Херсона, де відбувається підтоплення, евакуювали до лікарні. Порятунок людей із небезпечних районів почався 6 червня зранку. Як все відбувалося, бачили кореспонденти «Суспільного».

Людмила Павлівна із чоловіком – в одній із херсонських лікарень від ранку 6 червня. Подружжя живе в мікрорайоні Корабел, довелося рятуватися від підтоплення, спричиненого підривом Каховської ГЕС.


Евакуйована з мікрорайону Корабел Людмила Павлівна, 7 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

«Всі такі дівчата хороші, що то взагалі. Ну, нас вивезли на автобусі. Привезли сюди, розмістили, спасибі. Тут прекрасно усіх зустрічають, я другий день ходжу по палатах — усе нормально», — розповіла Людмила Павлівна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика вода в Херсоні та емоції людей: «Нам не страшно, а цікаво – це ж історія, хоч і трагічна»

У Інни, жительки Острова, квартира на другому поверсі багатоповерхівки. Вона з виїздом вирішила не зволікати.


Евакуйована жителька Острова Інна, 7 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

«Почали їздити машини з рупором — "Евакуація! Евакуація!". Потім уже дізналися, що Каховка. Це було десь за 10 хвилин до сьомої, ще спали. То ми зібралися — ну як зібралися, ото покидали все. Чекали автобуси, сіли, нас сюди привезли. Годин у 9 уже були тут. А вода почала приходити. Подзвонили знайомим, то десь після обіду, ближче до вечора — до нас»,— згадує херсонка Інна.

За словами Катерини Петрівни, усіх евакуйованих у лікарні прийняли добре.


Евакуйована з Острова Катерина Петрівна, 7 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

«Ще води не було, як ми сюди приїхали. Це вже потім вода почала прибувати. Багато, говорять, що ті ящики, що зі сміттям, уже у воді плавають. Оце що кидала, кидала — теплі штани, теплу кофту, а те, що зараз треба, футболку — ні! Оце в чому стою, в тому й приїхала», — каже Катерина Петрівна.

Упродовж 6 червня до лікарні привезли 136 людей, говорить генеральний директор закладу Леонід Ремига. Більшість — із підтоплених районів Острова та Річпорту, одна родина — із села Садове.

«Є 21 людина, які переміщаються з допомогою або коляски, або ходунків, або палиці. У нас сьогодні на лікуванні перебувають 139 (на лікуванні, не постраждалих) хворих, а ліжок у нас 320. Ми будемо забезпечувати їх усім. Вчора забезпечили їх безплатним харчуванням, якісною питною водою. Сьогодні прибуває гуманітарна допомога волонтерів», — розповів директор лікарні.


Лікарня, де перебувають евакуйовані жителі з Острова, 7 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

За словами Леоніда Ремиги, майже всі евакуйовані потребують медичної та психологічної допомоги.

«Вони були доставлені в стані глибокого психологічного шоку, і майже в кожного... Це люди переважно похилого віку, і в кожного є хронічні захворювання. Зараз ми відпрацьовуємо ситуацію, коли переводимо їх із постраждалих у хворих, заводимо історії хвороби, з призначенням лікарів на лікування, консультації спеціалістів», - говорить медик.

Люди можуть перебувати в лікарні до стабілізації ситуації.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів