Миколаївські депутати звернулися до уряду з проханням спростити процедуру надання статусу «дитина війни»
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Миколаївські депутати звернулися до уряду з проханням спростити процедуру надання статусу «дитина війни»

Автор: Марина Поліщук 26 Апр. 2024 08:00

25 квітня під час сесії Миколаївської міськради депутати проголосували за звернення до уряду щодо спрощення процедури надання статусу «дитина війни» – тобто дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, для ВПО та для постраждалих від психологічного насильства, які проживають у населених пунктах, де ведуться (велися) бойові дії.

За словами начальниці Служби в справах дітей міськради Юлії Кравченко, уже третій рік Миколаїв залишається одним із небезпечних міст, обстріли тривають, навіть без оголошення тривоги. Тож усі діти, які перебувають сьогодні на території громади, включно з ВПО, мають право на отримання статусу дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Однак процедура отримання цього статусу є вкрай забюрократизованою, повідомляє пресслужба міськради.

У зверненні зазначається, що для жителів Миколаєва, а також Херсона, Запоріжжя, Харкова та інших, що розташовані близько до лінії фронту, ця процедура має бути значно спрощена. Адже в умовах постійної загрози оформлення такого статусу наражає батьків та їхніх дітей на небезпеку.

Враховуючи це, депутати Миколаївської міськради просять спростити процедуру надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, для ВПО та для постраждалих від психологічного насильства, які проживають у населених пунктах, на території яких ведуться (велися) бойові дії, шляхом оформлення такого статусу через застосунок «Дія» (за прикладом можливості оформлення статусу ВПО через застосунок «Дія»).

Юлія Кравченко відзначила, що наразі цей статус не дає права отримання певних грошових коштів. Ці діти зараз мають право лише на безкоштовне харчування в закладах освіти. Але в подальшому, коли Україна доб'ється репарацій від окупанта, цілком імовірно, що такий статус може допомогти отримати відшкодування.

Більшістю голосів рішення про звернення до Кабміну було ухвалене.

Про те, хто може претендувати на такий статус та які документи потрібні для його оформлення, «Гривна» розповідала в матеріалі «Чи надають в Україні статус «дитина війни» та пільги дітям, які постраждали від збройної агресії РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розваги під обстрілами: як одеські волонтери створюють свято для дітей у селах Херсонщини

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів