За тиждень не буде, куди їх подіти: у мережі розгорілася дискусія щодо передачі великодніх пасок на фронт

За тиждень не буде, куди їх подіти: у мережі розгорілася дискусія щодо передачі великодніх пасок на фронт

Автор: Ян Ярчук 26 Апр. 2024 09:30

Щороку напередодні Великодня волонтери та й пересічні українці, намагаючись порадувати українських захисників, передають на фронт як паски, так і крашанки. Проблема полягає у тому, що коли це стає масовим, то продукти переважно псуються, інколи навіть не доїхавши до захисників.

Цьогоріч Великдень припадає на 5 травня. Тож запитання: чи потрібні паски на фронті, зокрема у великій кількості, знову актуальне.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Рада оборони Херсонщини затвердила низку заборон на пасхальні свята

Зокрема цю тему днями на своїй сторінці у фейсбук порушила львів'янка Вікторія. Жінка опублікувала допис, де написала про те, що чоловік оголосив збір коштів на купівлю пасок для військових. І наголосила на недоцільності цього, ось що вона пише:

«N-ний рік війни. Чувак на повному серйозі збирає гроші на покупку пасочок. Єдина пасочка, яка може порадувати солдата це та, яку він з'їсть ВДОМА з родиною. Ну ок, усмішку ще викличе одненька пасочка спечена руками його мами, бабусі чи дружини і дбайливо вкладена ними в маленьку посилку з ДОМУ. Чуєте? Солдатам постійно і критично потрібні РЕБи, безпілотники, техніка, медичні засоби та аптечки!».

Цю думку поділили й інші користувачі соцмережі:

Олена:

«А потім ото все дуже швидко псується і викидається... Краще б на дрон який закинули ті гроші...».

Тетяна:

«Цікаво, чи враховується думка військових про всі ці продукти, які вони на другий-третій день викидають? І навіть поцвівші паски…Про «олівʼє» промовчу…».

Зокрема, Наталія, чоловік, якої служить в ЗСУ, пише, що паски можна передавати як додаток до тих речей та спорядження, якого потребують військові: 

«Пасочки можна передавати – але лише як додаток до авто, РЕБів, тактичної медицини, дронів, оптики, снайперських прицілів. А ще, повірте, хлопці будуть набагато вдячніші, якщо за ці гроші допоможете відремонтувати авто, яке вивозить їх із найбільших задниць. Бо ремонтують часто за свої. Наскільки вистачає.
Так, Великдень, це свято, яке єднає усіх. Але ж не хлібом єдиним...».

Самі ж військові вже не перший рік наголошують, що у зв’язку з передачею великодньої здоби у великій кількості – продукти лише псуються.

І цьогоріч це все ще актуально, ось що пише під дописом у коментарях військовослужбовець Олег:

«Нам вже завезли паски, домашні. Це тільки початок. За тиждень не будемо мати куди їх подіти. І ще в жару не дуже й хочеться їсти. Краще б на тепловізійний приціл скинулись. Нам на нулі це потрібніше».

Зазначимо, що зазвичай волонтери, які постійно допомагають продуктами харчування певним підрозділам, знають про їхні потреби і звертаються до спільнот з закликами щось придбати, спекти або зібрати, орієнтуючись виключно на запити. Тож хвилюватись, що військові залишаться без великодніх смаколиків – не варто.

Або ж можна долучитися до системної допомоги, що проводять волонтерські команди, яким довіряєте. Оскільки також варто пам’ятати й про шахраїв, які наживаються на подібних зборах для військових.

Фото ілюстративне, 14 окрема механізована бригада імені князя Романа Великого/фейсбук

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів