Херсон під водою. 41 фото – вражаючі кадри наслідків трагедії та порятунку людей
Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Херсон під водою. 41 фото – вражаючі кадри наслідків трагедії та порятунку людей

Автор: Марина Поліщук 07 Июня 2023 12:50

Відомі українські фотографи та фотожурналісти Євген Малолєтка, Костянтин і Влада Ліберови, Сергій Коровайний, а також бразильський фотожурналіст Феліпе Дана після підриву росіянами Каховської ГЕС побували на Херсонщині. Наслідки трагедії вони зафіксували на камеру – щоб показати світові, якої біди накоїли російські окупанти. Далі – їхні щемливі фото із затопленого Херсона.

На знімках, опублікованих парою одеських фотографів Костянтином і Владою Ліберовими, можна побачити евакуацію мирних жителів із найбільш постраждалих районів Херсона.

«Те, що ви бачите – геноцид. О другій ночі росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС. Це спричинило катастрофу. Біля 80 населених пунктів затоплені. І це не пусті слова. Вода прибуває і прибуває. На цих фото – Херсон. Не передмістя, не окраїни. Саме місто. Цілі райони під водою. І вода продовжує прибувати. Люди рятуються в човнах, забравши тільки саме цінне: тварин та якісь речі. Це наче апокаліпсис. Світ. Не мовчи», – так фотографи на своїй сторінці в Instagram підписали серію світлин, зроблених 6 червня.


Херсон, 6 червня 2023 р. Фото: Костянтин і Влада Ліберови

А це їхній допис та фото, зроблені зранку 7 червня:

«Ось так зараз виглядає Херсон. Місто, яке пройшло окупацію, чисельні жорстокі обстріли, а зараз – потоп. Під водою цілі райони. Вода дістає дахів будівель. Оцінити зараз масштаби руйнувань – неможливо. Так само, як і зрозуміти, чи є жертви».


Херсон, 7 червня 2023 р. Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Фотокореспондент родом з Бердянська Євген Малолєтка, який отримав широку популярність фоторепортажем про блокаду Маріуполя під час вторгнення Росії в Україну в березні 2022 року, опублікував серію фото з Херсона, зроблених 6 червня.

«Херсон, Україна. Сьогодні підірвали Каховську дамбу. Це обличчя російського вторгнення в мою країну. Це найбільша екологічна катастрофа за останні роки»,написав він на своїй сторінці в Instagram.


Херсон, 6 червня 2023 р. Фото: Євген Малолєтка

Сергій Коровайний, ще один фотожурналіст, постійний дописувач провідного американського видання Wall Street Journal, так розповів про свою поїздку до залитого водою Херсона:

«Ми сьогодні пізно приїхали до Херсона. Біля Дніпра ми зустріли гідролога Лору. Вона вимірювала рівень води, який щогодини зростав. 6 червня російська федерація підірвала Каховську дамбу на річці Дніпро на півдні України. Це спричинило катастрофічну повінь у понад 80 селах і містах, повідомляє українська влада. Ще один військовий злочин нашого ворога. Ще один розділ цієї війни»,пише Коровайний в Instagram та публікує щемливі фото.


Херсон, 6 червня 2023 р. Фото: Сергій Коровайний

Побував у Херсоні й бразильський фотожурналіст американського інформагентства Associated Press Феліпе Дана, який висвітлює повномасштабне російське вторгнення в Україну.

«Населення евакуюють із затопленого району в Херсоні після обвалу великої дамби після вибуху в Україні, вівторок, 6 червня 2023 р. (AP Photo/Felipe Dana)», – так фотожурналіст підписав знімки з Херсона на своїй сторінці в Instagram.


Херсон, 6 червня 2023 р. Фото: Феліпе Дана

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів