Атаки Збройних сил України по Криму. Хроніка подій

Триваюча наразі стадія спротиву Збройних сил України повномасштабній агресії росії вийшла за межі материкової України і відбувається вже в кордонах тимчасово окупованої у 2014 році АР Крим.

Якщо коротко пригадати всі кроки по деокупації тимчасово захоплених земель України нашими збройними силами, то спочатку варто згадати острів Зміїний. Ще з першого дня нападу росіян 24 лютого внаслідок обстрілу острову ракетним крейсером «Москва», військовослужбовцям прикордонного загону було поставлено ультиматум – їм пригрозили вбивством, якщо українські прикордонники не складуть зброю та не вимкнуть системи РЛС – після чого окупанти отримали по радіо крилату фразу цієї війни: «Русский военный корабль, иди на …».

Окупанти змогли взяли у полон українських прикордонників, і острів перебував під їх контролем до 4 липня. Після серії масованих ракетних і повітряних атак ЗСУ російські загарбники евакуювали свій гарнізон, і на острові знову замайорів жовто-блакитний прапор України. Під час деокупації острову на дно пішов флагман чорноморського флоту росії – ракетний крейсер «Москва» і буксирно-рятувальне судно «Василь Бех».

Після цього успіху українсько військо почало операцію з визволення півдня через встановлення вогневого контролю над головними транспортними шляхами постачання окупаційних військ і знищення їх складів боєприпасів і командних пунктів на тимчасово окупованих територіях. Ця фаза і зараз триває.

Так, станом на 21 серпня, внаслідок ракетних ударів Збройних сил України непридатні до перебросу військової техніки і боєприпасів Антонівські залізничний і автомобільний мости, Дарївський міст через Інгулець і міст через Каховську дамбу. Військове командування окупантів евакуювалося на лівобережжя Дніпра.

Паралельно українські військові почали відпрацьовувати по військовим цілям російських військ в окупованому Криму. Так, 31 липня, в день російського свята військово-морського флоту, було атаковано штаб чорноморського флоту російської федерації. Вже 9 серпня пролунали вибухи на військовому аеродромі у місті Саки, звідкіля здійснюють свої вилити військово-повітряні сили росії для бомбардування українських міст. За даними експертів, було знищено близько 50 відсотків бойової авіації чорноморського флоту росії.

Вже через декілька днів, 16 серпня, було знищено склад військових боєприпасів у селище Майське біля Джанкою та на військову об’єкті у Гвардійському біля Сімферополю. Наступними почули «хлопки» на аеродромі Бельбек під Севастополем та вибухи у Керчі. І вже 20 серпня знову було атаковано штаб чорноморського флоту російської федерації у Севастополі – влучно поцілив безпілотник, а також спрацювало вороже ППО над Євпаторією.

Характерно, що майже у всіх випадках росія стверджує що причина вибухів або, як вони кажуть, «хлопків», це – детонація боєприпасів, внаслідок порушень правил безпеки. Лише стосовно вибухів у Джанкої і Севастополі росіяни заявили, що це – диверсія. Не дивлячись на спробу окупаційної влади заспокоїти цивільне населення, з Криму почалась масова втеча місцевих – багатокілометрові затори стоять на головних автомобільних шляхах півострову на виїзд до росії через міст через Керченську протоку.

Збройні сили України перейшли до знищення військових об’єктів окупантів у Криму, і це ще один крок до звільнення всієї України від росіян. Віримо в ЗСУ!

Пов'язані записи

Нальоти російських БпЛА на Херсонщину: чи ефективні детектори дронів для населення

Російські військові продовжують обстрілювати Херсонщину, використовуючи дрони для скидання вибухівки. Лише за останню добу двоє мирних жителів регіону загинули, а десять отримали поранення. «Полювання» на мирних жителів не припиняється Юрій…

Суд оголосив вирок ексстарості села в Скадовському районі за співпрацю з ворогом

Окупаційною головою села Володимирівка Лазурненської громади стала його чинна на момент вторгнення староста Олена Заворихіна. Суд заочно виніс вирок зрадниці. Як зазначено в тексті вироку Шевченківського райсуду Чернівців від 29…