На Херсонщині військовослужбовець ТрО знайшов стародавній сільськогосподарський інструмент та передав його музею

На Херсонщині військовослужбовець ТрО знайшов стародавній сільськогосподарський інструмент та передав його музею

Автор: Дарина Лапіна 07 Май 2024 10:30

Днями в одному із селищ Бериславського району військовослужбовець ТрО натрапив на цікавий предмет. Ним виявився стародавній сільськогосподарський інструмент гарман, який наші предки використовували для обмолоту зерна ще в позаминулому сторіччі. Свою знахідку військовий передав Херсонському обласному краєзнавчому музею. 

Про поповнення колекції новим експонатом розповідається на сторінці Херсонського обласного краєзнавчого музею в соцмережі. 

«Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі в світі! Вони не тільки мужні, а й освічені, дбають про нашу безпеку і збереження культурної спадщини України.

Сьогодні завдяки нашим воїнам музей поповнився масштабним і вагомим експонатом.

У одному з селищ Бериславського району уважне око солдата ТрО Володимира С. помітило старовинний гарман.

Гарман - це сільськогосподарський інструмент для обмолоту зерна, який застосовувався до XX століття», - йдеться в дописі.

Військовослужбовець Володимир розпитав про історію предмета, що його зацікавив, у місцевих жителів. Люди розповіли, що знайшли гарман за межами селища, про його призначення не здогадувалися і використовували, щоб утрамбовувати ґрунт на дорозі.

Володимир зв’язався з працівниками музею, після чого доправив важкий артефакт до Херсона.

Відмітимо, що днями стало відомо про схожий випадок на Одещині. Там історик-військовослужбовець ЗСУ знайшов справжній скарб – 140 срібних монет (акче), які карбувалися в Криму у 1480-х роках за часів правління хана Менглі Гірея І.  

«Скоріш за все, скарб був захований під час подільських набігів кримських татар. Скарб лежав в горщику, на глибині 40 см. Зверху був прикритий вапняковою плиткою природного походження квадратної форми, приблизно 20х20х5 см. Яр, в якому було знайдено скарб, впадає в річку Ягорлик», - розповів про свою знахідку пан Сергій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині історик-військовий ЗСУ в останній день відпустки знайшов скарб – срібні монети часів Кримського ханства (фото)

Фото зі сторінки Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів