Жителі Херсонщини, чиє житло постраждало від підтоплення внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС, при оформленні грошової допомоги від держави чи не щодня зіштовхуються з купою різноманітних проблем. Одна з них – необхідність документального підтвердження факту проживання в будинку, який було підтоплено, за умови, що людина прописана в іншому місці.
Іншими словами, якщо ви фактично проживаєте в будівлі, що постраждала від підтоплення, але зареєстровані за іншою адресою, то отримати виплату вам не вдасться без акту або довідки про фактичне місце проживання.
З такою проблемою зіткнулася херсонка Олена, яка майже 9 років фактично проживає в мікрорайоні Корабел, проте прописана в іншому мікрорайоні Херсона.
Нагадаємо, що розмір матеріальної допомоги становить 5 тисяч гривень на одну постраждалу особу, подати заявку на її отримання треба не пізніше ніж до 31 серпня цього року (включно).
Ось що Олена розповіла «Гривні» про те, як вона намагалася вирішити цю проблему.
«Днями вирішила оформити виплату постраждалим від підтоплення. Її можна оформити безпосередньо в мікрорайоні Корабел у школі № 57. Для цього потрібно спочатку записатися на отримання талончика, а наступного дня отримати цей талончик та згідно з номером у черзі, відсидівши чергу, оформити виплату в спеціаліста (фахівці працюють щодня з 9:00 до 14:00, окрім вихідних).
Цю процедуру я пройшла за два дні, але оформити виплату мені не вдалося. Спеціаліст пояснив, що документів на право власності на житло замало – потрібна також реєстрація місця проживання. Мені порадили звернутися до райради з цього приводу.
Наступного дня я зранку зателефонувала до Корабельної райради. По телефону мені порадили звернутися до спеціаліста в кабінеті № 205. Але мій візит до райради та вищезазначеного кабінету виявився марним – спеціаліст нічим не допомогла. Вона порадила звернутися до керуючої компанії – саме вони повинні видати потрібну довідку», – розповіла нам херсонка.
Ще кілька місяців тому будівля, де розміщувалася керуюча компанія, яка обслуговує багатоквартирні житлові будинки на Острові в Херсоні, постраждала від російських обстрілів. Тому ЖЕК там не працює. Проте ані на дверях, ані будь-де на будівлі немає жодного оголошення щодо того, де знайти працівників ЖЕКу.
«Довелося рити інтернет, – веде далі Олена. – Але марно: інформації щодо компанії – де вона наразі знаходиться та як зв’язатися з керівництвом, майже нуль. Тож наступним моїм кроком був дзвінок на гарячу лінію Херсонської міськради за телефоном (050) 315-75-98.
Там чемно мене вислухали, сказали, що начальниця Корабельної райради Чорненька щодо цього питання запевнила, що спецкомісія виїздить та складає відповідні акти, надає людям потрібні довідки. Але такі дії – тільки для жителів приватного сектора. Щодо мешканців багатоквартирних будинків, то мені надали телефон гарячої лінії Корабельної райради: (050) 533-72-91 та запропонували вирішувати питання з ними.
Я додзвонилася без проблем. Мене вислухали, записали номер мого телефону й пообіцяли передзвонити, як тільки з’явиться якась конкретна інформація. Через 35 хвилин мені повідомили, що в моєму випадку потрібен усе-таки зв’язок із керуючою компанією, бо саме вони надають акти/довідки про фактичне проживання. Мені продиктували телефон особи, яка допоможе в цьому (незважаючи на те, що у відкритому доступі ані даних про те, де наразі перебуває ЖЕК, ані дійсних номерів телефонів немає).
Я зателефонувала за запропонованим номером у керуючу компанію. Там мені підтвердили готовність надати потрібну довідку. Але потрібен бланк… Що ж, інтернет тут уже допоміг – у мережі я знайшла потрібний бланк. Тож сподіваюся, що й виплати наразі зможу оформити. Хоча хтозна, що ще з папірців знадобиться…»
Згідно з постановою Кабінету міністрів № 626 від 19 червня 2023 року «Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції», для підтвердження факту проживання осіб без реєстрації в населеному пункті/будинку дійсно можуть знадобитися додаткові документи. Це може бути:
- військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби;
- трудова книжка із записами про трудову діяльність;
- документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
- свідоцтво про базову загальну середню освіту;
- атестат про повну загальну середню освіту;
- документ про професійно-технічну освіту;
- документ про вищу освіту (науковий ступінь);
- довідка з місця навчання;
- рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті (у разі утворення) ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
- документи закладів охорони здоров’я;
- договір найму (оренди) житла тощо.
Комісія перевіряє достовірність такої інформації та підтверджує факт проживання/непроживання постраждалої особи в населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Херсонської та Миколаївської областей.
Але додамо, що кожний конкретний випадок може розглядатися по-різному. Зокрема, у жительки херсонського мікрорайону Корабел Олени ніяких додаткових документів не затребували.
Публікацію здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Тэги: