Зміни у трудовому законодавстві, які діятимуть під час воєнного часу

Зміни у трудовому законодавстві, які діятимуть під час воєнного часу

Автор: Пресслужба Херсонської міської ради 25 Мар. 2022 09:34

24 березня 2022 року набув чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ.

Відповідно до закону тривалість робочого часу збільшено до 60 годин на тиждень замість 40. Не обмежується тривалість понаднормової роботи.

Час початку і закінчення роботи (зміни) визначається роботодавцем.

Військове командування може встановлювати 6-денний робочий тиждень.

Крім цього, законом заборонені страйки.

Щодо оплати часу під час воєнного часу, закон знімає відповідальність з роботодавця за невиплату чи невчасну виплату заробітної плати, якщо тільки це зумовлено бойовими діями або іншими обставинами, які виключають можливість зробити виплату. Роботодавець та працівник можуть тимчасово призупинити дію трудового договору і повернутися до роботи, коли буде реально можливо надати працівнику роботу.

При цьому роботодавець зобов’язаний виплатити нараховану, але не виплачену заробітну плату після відновлення роботи підприємства.

Також законом передбачене застосування випробувального строку до будь-якої категорії працівників. А працівники можуть залучатися роботодавцем для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій.

Слід зауважити, що працівник НЕ може звільнитися за власною ініціативою, якщо його було залучено до суспільно-корисних робіт чи до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, навіть якщо підприємство розташоване у районах, де проходять бойові дії.

Роботодавцям дозволено звільняти працівників, які тимчасово непрацездатні або знаходяться у відпустці (крім декретної відпустки) у день закінчення відпустки чи тимчасової непрацездатності.

На час воєнного часу вихідні на час державних свят не надаються. Щотижневий безперервний вихідний може бути скорочений до 24 годин. Можна залучати працівників до роботи у вихідний день.

Роботодавець може відмовити у наданні відпустки (крім декретної) працівнику об’єкта критичної інфраструктури.

Також, відповідно до закону, жінок можна залучати до важких, шкідливих, небезпечних та підземних робіт.

За їхньою згодою, працівники з дітьми можуть працювати вночі, у вихідні дні, понаднормово, відправлятися у відрядження.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів