Від 1 березня на тимчасово окупованих територіях України так звана влада обіцяє виплачувати пенсії лише тим, хто отримав російський паспорт.
Про таке «нововведення» заговорили в Кремлі – там у першому читанні прийняли законопроєкт про інтеграцію Херсонської, Запорізької областей і «ЛДНР» «в російську систему пенсійного та соціального забезпечення». У ньому йдеться про перерахунки пенсійних виплат, про пенсійний вік тощо. Але головне – щоб отримати пенсії чи соцвиплати, треба мати російський паспорт.
Загалом на захоплених Росією територіях України здійснюється всебічний тиск на населення з метою примусити отримувати аусвайси. Людям створюють такі умови, за яких без російського паспорта жити буде нестерпно.
На Херсонщині окупанти погрожують фільтрацією тим, хто не отримає паспорти РФ до березня.
«У Новотроїцькому Херсонської області окупанти проводять фільтраційні заходи щодо мирного населення. У першу чергу це стосується тих, хто працював в українських державних установах та відмовляється співпрацювати з російською окупаційною адміністрацією і виходити на роботу. Також загарбники погрожують, що особи, які до березня не отримають російські паспорти, автоматично підпадатимуть під фільтраційні заходи», – повідомив Генштаб у вечірньому зведенні за 8 лютого.
Без російського паспорта вже неможливо отримати деякі соціальні виплати, працювати в бюджетних і комунальних структурах. Автовласників на блокпостах тероризують, якщо в них посвідчення українське – змушують обміняти на документ російського зразка, а для цього теж треба паспорт.
Тож українським громадянам на тимчасово окупованих територіях сьогодні вкрай важко – навіть ті, хто за жодних умов не збирався оформлювати аусвайс, змушені будуть це зробити.
Ось що розповідають жителі захоплених районів Херсонської, Запорізької областей і Маріуполя про примусову паспортизацію.
«Я ще отримую на картку українську пенсію, але жити за ці гроші вже немає можливості – ні зняти готівку, ні розрахуватися в магазині. Тому беру російську пенсію. Але тепер примушують ще й отримати паспорт. Я не хочу, і поки що не збираюся цього робити. Але в нас у селі багато хто кинувся оформлювати паспорт – кажуть, черга біля паспортного величезна», – розповіла «Гривні» Людмила, жителька Каховського району.
***
«Дотепер я не планувала отримувати паспорт РФ, бо по-перше, це гидко, а по-друге, незаконно. Жила на заощадження, не отримувала соцдопомогу від окупантів, старалася взагалі поменше взаємодіяти з їхніми «органами влади». Але окупація продовжується, а я все частіше чую про необхідність отримувати їхній паспорт. До прикладу, знайомій в центрі зайнятості сказали, що отримувати допомогу з безробіття тепер можуть лише ті, в кого є паспорт РФ», – розповіла Центру журналістських розслідувань жителька Мелітополя.
***
«Я працюю фрезерувальником на невеликому підприємстві, і поки що начальство мовчить про паспорт. А от дружина – медпрацівниця, то їм повідомили, що треба поквапитися. Мовляв, до 1 березня всі мають бути з паспортами РФ. І вона, мабуть, погодиться, бо лікарів, може, і не звільнять, адже їх і так небагато, а от медсестрам і санітаркам вибору не даватимуть. Або отримуєш паспорт і працюєш, або звільняйся. А як звільнятися? У нас з дружиною на утриманні літні батьки, які не погоджуються на виїзд, тому ми й залишилися в окупації», – розповідав ЦЖР житель Мелітополя.
***
«Я вже сходила в пенсійний фонд, спитала, і мені сказали, що оформлювати пенсії тепер можна тільки з російським паспортом. Ось чому в нас такі черги вишукались. Там дурдом. Люди з ночі стоять у черзі», – розповіла Ірина з Маріуполя виданню 0629.
***
Днями з’явилося повідомлення, що в окупованому Криму нібито видали 13 тисяч російських паспортів для жителів новоокупованих територій.
«Окупаційний рупор Константінов розповів, що на території півострова вже нібито видали 13 тисяч окупаційних паспортів для жителів тимчасово окупованих районів Херсонської та Запорізької областей», – йдеться у повідомленні пресслужби Представництва Президента в АРК.
Одночасно окупанти посилили на захоплених територіях боротьбу з гривнею, адже населення здебільшого відмовляється користуватися рублем. Тепер їм загрожують великими штрафами. Нагадаємо, що від 1 січня окупаційна влада заборонила обіг гривні. Людей хочуть зробити повністю залежними від виплат в рублях і таким чином посилити паспортизацію. Бо саме паспорт є необхідною умовою отримання виплат.
Як повідомив Центр національного спротиву, до цього часу не допомагали ні рейди по магазинах, які приймають гривню, ні обшуки, ні вилучення терміналів, ні арешти валютників, валютників, як здійснювали обіг. Тому окупанти посилили відповідальність за обіг гривні – тепер за продаж товарів в українській валюті передбачено штраф 300 тис. рублів (154 тис. грн).
Отже, країна-агресор посиленими темпами намагається відірвати від України якомога більше наших громадян. Усе, що відбувається на захоплених територіях навколо примусової паспортизації населення, схоже на агонію ворога. Та як би важко не було, українцям в окупації треба набратися терпіння і вистояти. Віримо в ЗСУ!
Тэги: