Папірці замість гривень та постійні знущання: як живе окупована Нова Каховка

Папірці замість гривень та постійні знущання: як живе окупована Нова Каховка
Автор: Денис Захаров, Олена Руденко 07 Янв. 2023 10:02

У окупованій росіянами Новій Каховці неможливо обміняти гривні на рублі: за 10 місяців окупанти не відкрили жодного банку чи обмінника і тепер вимагають щоб люди платили рублем, ходять лише великі номінали, наприклад 5 тисяч рублів. Здачу не можуть видати, і бувають випадки, що решту дають гривнею, яка не в обігу, і за курсом один до одного – тобто, максимально невигідно.

Про це розповів волонтер організації Humanity з Нової Каховки Стефан Воронцов в ефірі Апостроф TV.

"Будні людей в окупації – це по-перше постійний пошук зв'язку, по-друге люди майже не виходять на вулицю без потреби, адже постійно щось труситься, вибухає та відлітає і назовні дуже небезпечно. Якщо молодий - кожного ранку відразу намагаєшся зв'язатися зі своїми, сказати що живий, якщо були прильоти – то ти, якщо молодий і активний, проходишся по місту і фотографуєш, показуєш наслідки. Старше населення має тільки втому, і виходи в магазин раз на тиждень", - описав він сумні реалії окупації.

Волонтер розповів, що зараз складно пенсіонерам, які отримують українську пенсію та не отримують на російську. Ці люди не мають можливості витрачати гривні, бо в Новій Каховці нема обмінників. За 10 місяців окупанти не відкрили жодного банку чи обмінника і тепер вимагають щоб люди платили рублем, ходять лише великі номінали, наприклад 5 тисяч рублів. Здачу не можуть видати, і бувають випадки, що решту дають гривнею, яка не в обігу там, і за курсом один до одного – тобто, максимально невигідно.

"Фактично, обіг рубля взагалі ніяк не налаштований, просто ходять з якимось директивними папірцями і перевіряють ситуацію, а гривні на рублі обміняти неможливо, зникли навіть валютники", - розповів волонтер.

За його словами, людей постійно забирають "на підвал" просто за те, що хтось не сподобався, або донесли. Проте зараз саме в Новій Каховці такого менше, бо більша частина ФСБшників виїхала з міста разом з адміністрацією – відповідно, репресій менше. Натомість їх більше на півдні області, в тому ж Генічеську, де повністю присутня окупаційна адміністрація.

"Гауляйтери приїжджають в Нову Каховку тільки щоб зняти "відосики" про те, які "погані ЗСУ", намагаються не ночувати тут, бояться", - додав Воронцов.

Приєднуйтеся до нас:

Заповідник «Асканія-Нова» окупанти зареєстрували за російськими законами та призначили керівника з РФ

Як відома в Білозерці родина перейшла на бік ворога й отримала керівні «посади» в громаді

Як машини-роботи розміновують поля на Херсонщині (відео)

День 392. 22 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Бібліотеку окупанти перетворили на катівню, а книжками опалювали приміщення. Книгозбірні Херсонщини після звільнення (фото)