Не бери! П’ять причин відмовитися від отримання паспорта РФ в окупації

Не бери! П’ять причин відмовитися від отримання паспорта РФ в окупації

Автор: Марина Поліщук 17 Августа 2022 13:09

На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей триває примусова паспортизація населення з метою підготовки до «референдуму». Окупанти стверджують, що без російського паспорта не можна буде влаштуватися на роботу, отримати зарплату та пенсію, зберегти бізнес, майнові права, отримати посвідчення водія, потрапити до лікаря, придбати ліки або телефонну картку тощо.

Проте вже відомо, що «папірці», видані українцям на окупованих територіях, навряд чи будуть дійсними в самій Росії. Адже їх видають невідомі законодавству РФ органи, наприклад, у Херсоні це якийсь неіснуючий «департамент внутрішніх справ Херсонської обласної військово-цивільної адміністрації».

Які ще ризики існують для українців, що отримують аусвайси? На це питання відповідає Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Пресслужба відомства назвала декілька причин для відмови від російських документів.

Загалом, наголошують у відомстві, за насильною паспортизацією криється багато «підводних каменів». Серед них основні:

1. Примусова мобілізація в армію РФ

Російський паспорт дійсно є реальною підставою для того, щоб примусово забирати громадян у свою армію з подальшою перспективою стати «гарматним м’ясом» у перших ешелонах наступальних угруповань.

2. Загроза депортації углиб РФ

Завдяки російському документу росіяни можуть депортувати його власників у депресивну глибинку: Сибір, Зауралля, Далекий Схід.

3. Паспорт РФ не дасть права на соціальні привілеї

Даний документ умовно «діє» тільки на тимчасово окупованих територіях, тоді як на території Росії не дасть жодних привілеїв на рівні з іншими росіянами.

4. Цивілізований світ не визнає такий документ

Російський паспорт, виданий на загарбаних українських територіях, не визнає міжнародна спільнота.

5. В Україні на власників російських паспортів чекає покарання за колаборантство

Одержання російських документів є першим кроком до колаборантства та пособництва агресору, що загрожує кримінальною відповідальністю.

Отже, українцям, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, варто намагатися відтермінувати отримання такого «документа» настільки, наскільки це можливо.

Водночас надзвичайно важливо зберегти свій український паспорт та в жодному разі не віддавати його окупантам.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів