Під час війни придбав квартиру в Іспанії: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення мера Очакова

Під час війни придбав квартиру в Іспанії: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення мера Очакова

Автор: Марина Поліщук 07 Май 2024 18:40

Після повної перевірки декларацій міського голови Очакова за два роки НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та недостовірних відомостей. Понад 15 млн гривень – така сума, задекларована мером, викликала чимало запитань в антикорупціонерів.

Національне агентство з питань запобігання корупції здійснило повні перевірки декларацій за 2021 та 2022 роки, поданих міським головою Очакова. За результатами перевірок виявлено ознаки незаконного збагачення на суму понад 12 млн гривень та ознаки декларування недостовірних відомостей на суму понад 3 млн гривень, повідомляє пресслужба НАЗК.

Встановлено, що під час війни, у 2022 році, посадовець разом із дружиною набули у власність квартиру в Іспанії площею 122,31 кв. м вартістю понад 5 млн гривень.

«Доходи міського голови Очакова та його дружини із підтверджених джерел не давали змоги придбати квартиру в Іспанії за рахунок власних коштів», - зазначено в повідомленні.

Крім того, він отримав нібито від матері подарунки у вигляді готівки на понад 12 млн гривень. Подаровані кошти значно перевищують законні доходи матері, які з 1998 року становили всього трохи більше 580 тис. гривень.

Більше того, посадовець у декларації, серед іншого, зазначив про зростання у звітному періоді грошових активів на 2 млн гривень, законність джерел походження яких не підтвердив під час перевірки.

Під час повної перевірки декларацій встановлено також, що дружина мера отримала на свій банківський рахунок понад 300 тис. гривень від фізичної особи-підприємця, який неодноразово виконував роботи та надавав послуги для Очаківської міської ради. Ці кошти були отримані нібито на придбання автомобіля для міськради. Але перевірка показала, що зазначені кошти дружина мера витратила на власні потреби, зокрема на придбання одягу.

За результатами встановлених фактів НАЗК склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 ККУ (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та направило їх до Національної поліції України.

Міським головою Очакова є Сергій Бичков. Як повідомляла «Гривна» наприкінці минулого року, начальник одного з відділів міської ради Очакова, який працював на ворога й зараз перебуває під слідством, намагався завербувати мера до співпраці зі спецслужбами РФ та в подальшому для здачі міста окупантам.

На головній світлині: Сергій Бичков, фотоколаж «Гривни», фото мера - nikvesti.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів