На лівобережжі Херсонщини окупанти збільшили кількість мобілізаційних пунктів і посилили набір до так званих «добровольчих батальйонів» - Прокудін

На лівобережжі Херсонщини окупанти збільшили кількість мобілізаційних пунктів і посилили набір до так званих «добровольчих батальйонів» - Прокудін

Автор: Дарина Лапіна 07 Май 2024 17:20

На тимчасово окупованих українських територіях росіяни збільшили кількість мобілізаційних пунктів. Їхнє число зросло і на ТОТ Херсонщини, зокрема в Генічеську та Каховці. Загарбники також закінчили формувати списки осіб, яких планують мобілізувати.

Про збільшення кількості мобілізаційних пунктів в Сімферополі, Генічеську, Каховці, Енергодарі та Мелітополі днями повідомила організація «Анти Z». 

«Ми фіксуємо збільшення темпів мобілізації українців на ТОТ України, що є грубим порушенням міжнародного права. 

Згідно джерел організації  «Анти Z», окупанти закінчили формування списків осіб, яких планують мобілізувати, основу даних списків складуть колаборанти колишні працівники правоохоронних органів України, які зрадили присязі.  Далі окупанти перейдуть до членів спортивних організацій та об’єднань.

Ми робимо все, щоб протидіяти мобілізації українців в окупації, але найкращим інструментом запобігання цього є інформаційний розголос», - йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готується мобілізувати українців на окупованій частині країни – британська розвідка

Про збільшення кількості мобілізаційних пунктів на ТОТ Херсонщини нещодавно розповів і начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в ефірі телемарафону «Єдині новини». 

«Так, вони встановлюють ці палатки незрозумілі, називають це пунктами мобілізації, збирають туди людей. Також росіяни хочуть посилити набір до так званих «добровольчих батальйонів», до яких набирають жителів окупованих наших громад. Кремль поставив задачу місцевим гауляйтерам збільшити кількість місцевих угрупувань хоча б на 10  відсотків. Задачу передано у військкомати, які мають сформувати списки кандидатів. Тому там треш такий відбувається…», - розповів Прокудін.

Окрім цього очільник ХОВА нагадав про ще один злочин росіян – примусову паспортизацію населення на тимчасово окупованих українських територіях.

«Вже два роки, порушуючи всі норми міжнародного права, росія проводить в тимчасово окупованих громадах примусову паспортизацію. У більшості випадків це відбувається під дулом автомата, через тиск, примус, погрози. Тому що зараз без цього «документа» неможливо отримати будь-яку допомогу: чи медичну, чи пенсію, чи виплати, чи гуманітарку. Людям, які не взяли російські паспорти також погрожують, що їх депортують і визнають іноземцями», - повідомив начальник ХОВА.

Він також додав, що люди продовжують виїжджати з окупації.

«Випускають, люди виїжджають. Люди роблять велике коло через тимчасово окупований Крим, росію, Білорусь і заїжджають через Сумську область, Волинську. І ми закликаємо, щоб люди виїжджали з того пекла. Це можливо, є організації, які допомагають нам це робити. Ми вже 67 дітей вивезли тільки з початку року звідти», - розповів Олександр Прокудін.

Фото: мобілізаційні пункти в тимчасово окупованому Сімферополі, «Анти Z».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів