«Ми знали кожен крок росіян по території Миколаївщини»: Віталій Кім – про потужну партизанську мережу регіону
Ілюстративне фото з відкритих джерел

«Ми знали кожен крок росіян по території Миколаївщини»: Віталій Кім – про потужну партизанську мережу регіону

Автор: Марина Поліщук 07 Сентября 2023 09:35

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в Миколаївській області було організовано багаторівневу партизанську мережу. Саме завдяки партизанам тоді був відомий практично кожен крок російських окупантів по території регіону.

Про це розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в інтерв’ю «Подробицям». За його словами, партизанський рух виявився потужною силою, яка практично на рівні із силовими та військовими структурами брала участь в обороні Миколаєва й області.

«Партизани зробили дуже великий внесок до цієї роботи. Ми їх об'єднали в групу, скоординували та створили систему оповіщення через наших депутатів. У нас були десятники, сотники та штаб, який збирав усі дані й аналізував їх. Це в принципі стало основою того, як сьогодні збирається інформація. Тоді це було 99% правдивої інформації. 

Потім, коли росіяни зрозуміли, як ми працювали, вони почали закидати дезінформацію, і її (достовірної інформації, – ред.) стало все менше й менше. Але на початку війни ми знали кожен крок росіян по території Миколаївської області. Партизани отримували точки, завдання. Вони, як на полювання, виходили працювати вночі й не давали їм (росіянам, – ред.) навіть спати. Там були міни, їжаки, коптери, міномети, снайперські гвинтівки... Усі мисливці та рибалки стали до оборони», – розповів Кім.

Як повідомляла «Гривна», колишній міністр оборони Олексій Резніков розповів, що якби місцевій теробороні Миколаєва на початку повномасштабної війни не роздали автомати, навряд чи вдалося б у березні 2022 року відбити місто у ворога та стримати його наступ на Одесу.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів