Матуся немовляти звернулася до Зеленського: як прогодувати дитину за 860 гривень?

Автор: Алёна ШНАБСКАЯ 29 Май 2021 16:04

В Україні допомога при народженні дитини вже не змінювалася 7 років. При «злочинній владі», до 2014 року, за народжених діток матусям платили різні суми, немаленькі

Зокрема за першу дитину – майже 31 тисячу гривень, за другу – майже 62 тисячі, за третю – 124 тисячі. І це при курсі $ 8 гривень, а не 27,5, як сьогодні.

Але з 2014 року допомогу зробили однаковою – визначили суму на рівні 41 280 гривень (нині це $ 1500, до 2014-го найменша виплата – $ 3875!). Незважаючи на значну інфляцію, ця допомога залишається незмінною. Як і раніше, одразу всю суму батьки не отримують. Зараз виплачують цю допомогу одноразово в сумі 10320 гривень, а решту – впродовж наступних 36 місяців після народження дитини рівними частинами – по 860 гривень у місяць.

Зменшивши допомогу на немовлят, уряд пояснив це тим, ніби якщо збільшувати суму, є ризик її нецільового використання та народження дітей заради отримання коштів, що не сприяє їх нормальному вихованню. Шановні, випадки «нецільового використання» завжди були й будуть – бо завжди знайдеться «недоматір», яка народжує не заради щастя материнства. Але чиновники знайшли зручну відмовку й нічого не збираються змінювати. А хіба хтось із урядовців пробував прокормити дитя на 860 гривень на місяць? Звісно, ні! Днями народні депутати розповіли, скільки грошей витрачають на продукти харчування в місяць. Як виявилося, виключно на продукти наші слуги витрачають від 6 до 20 (!) тисяч гривень. Зокрема депутат від фракції «Слуга народу» Данило Гетманцев заявив, що багато грошей витрачає саме на дитяче харчування.

«У мене маленькі діти, тому багато витрачаю. Ми намагаємося купу-вати краще дитяче харчування, тому витрачаю десь під 20 тисяч на сьогодні», – повідомив Гетманцев, пише сайт «Страна».

Більшість сімей навіть доходів таких не мають. Зате держава пропонує на утримання діток «із народу» менше тисячі гривень! Що цікаво, при цьому кожного року уряд визначає прожитковий мінімум на дітей певного віку. Так от із 1 січня по 1 липня 2021 року для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 1921 гривню. А по факту держава платить матері 860... Дурилівка – й усе тут!

Практично кожного року матусі пишуть петиції президенту, щоб він переглянув це несправедливе рішення. 12 травня через сайт петицій звернулася до Володимира Зеленського ще одна українка Дар’я Дмитрівна Проценко.

«ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ. Звертаюсь до вас від усіх матусь України з вимогою про збільшення соціальних виплат на дитину по досягненню неї 3-річного віку. Що це за держава, що не піклується про своє майбутнє покоління! В Україні щороку збільшуються по декілька разів мінімальний прожитковий мінімум, мінімальна заробітна платня, пенсії, по декілька разів на рік збільшуються ціни на харчові продукти, комунальні послуги, але за весь цей час ніхто не згадав про малюків. На сьогодні допомога при народженні дитини складає 41280 грн. Та як може мама з маленькою дитиною прожити на 860 на місяць? Дитина зростає, хворіє, їсть, задовільняє свої фізіологічні потреби, мамі теж потрібно щось їсти та сплачувати комунальні послуги. 860 гривень – це 4 пачки підгузків і 4 пачки дитячої суміші, що ви-стачить на 2 тижні, а що робити інші 2 тижні дитині? Помирати з голоду та не задовільняти свої фізіологічні потреби?! Звертаюсь до вас від усіх матусь нашої країни та прошу не ігнорувати звернення, адже діти – це майбутнє нашої держави!» – написала жінка.

Станом на 20 травня ця петиція набрала всього 86 голосів із 25 тисяч необхідних, щоб її розглянув уряд. Час на голосування –ще 85 днів. Тобто загалом 3 місяці. Але наші можновладці могли би й не чекати таких звернень. Невже незрозуміло, що суму допомоги вже давно варто переглянути.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів