Автор: Марина Поліщук 22 Сентября 2022 07:50

Залишилося менше 10 днів: чоловікам призовного віку варто негайно покинути окуповані території півдня України

Залишилося менше 10 днів: чоловікам призовного віку варто негайно покинути окуповані території півдня України

Чоловіків призовного віку на тимчасово окупованих територіях України Росія планує мобілізувати, відправивши воювати проти України.

Нагадаємо, 21 вересня Путін оголосив часткову мобілізацію. Експерти кажуть, що одразу ж після псевдореферендумів про приєднання до РФ в Запорізькій та Херсонській областях російська армія може отримати не менш, ніж 80 тисяч мобілізованих місцевих жителів.

У зв’язку з цим законна місцева влада звернулася до чоловіків призовного віку, які залишаються на окупованих територіях півдня. Головний посил – негайно виїжджати.

«У першу чергу в групі ризику знаходяться чоловіки призовного віку, які отримали паспорт Росії або дали свої персональні дані оркам, включаючи й колаборантів середньої ланки.

Найкращим способом цього уникнути – виїхати на підконтрольну територію. Якщо це неможливо – змінити місце проживання, відоме окупаційній владі, і намагатися уникати перетину блокпостів та патрулів. Останній спосіб може як мінімум відстрочити вашу примусову мобілізацію», звернувся до жителів Херсонщини перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

Мер Мелітополя Іван Федоров теж закликав мешканців тимчасово окупованих територій негайно виїжджати на підконтрольну Україні територію.

«Кремлівським диктатором підписаний Указ про оголошення мобілізації!

На окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей пройдуть найбільш жорсткі заходи! За чоловіками буде влаштоване справжнє полювання! Тим, хто відмовиться йти на смерть, доведеться мати справу з чеченськими заградзагонами. Шансів врятуватися не залишиться!

Згідно з новим указом місцевого гауляйтера, з 1 жовтня виїзд за межі окупованої частини Запорізької області дозволено лише на підставі спецперепустки. Окупанти будуть «випускати» чоловіків тільки на фронт!

Залишилося менше 10 днів для виїзду! Закликаємо терміново покинути тимчасово окуповані території!» – емоційно наголосив Федоров.

Чому йдеться лише про 10 днів? Справа в тому, що посіпаки Кремля, які називають себе «владою» на окупованій частині Запорізької області, оголосили, що з 1 жовтня виїзд через пункт пропуску у Василівці здійснюватиметься виключно за перепустками. Нагадаємо, що Василівка – це наразі єдиний шлях з окупованих Херсонської та Запорізької областей на підконтрольну Україні територію.

Про «нововведення» 20 вересня, напередодні оголошення часткової мобілізації в РФ, заявив мелітопольський гауляйтер Євген Балицький у своєму телеграм-каналі.

«З 1 жовтня всі переміщення через КПП "Василівка" здійснюватимуться виключно за перепустками, які оформлюються за письмовою заявою», – написав він.

Зрадник також додав, що заяву для оформлення пропуску на виїзд із підконтрольної окупантам території треба подавати особисто, а для в'їзду – «подає сторона, що приймає».

Приєднуйтеся до нас:

День 218. 29 вересня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

«Маленькими кроками звільняємо села, але кожна перемога полита кров'ю». Репортаж з передової на Херсонщині

Від мирного життя — спогади у фотоальбомі. Історія переселенців із села Таврійське на Херсонщині

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)