Автор: Євген Веселов 20 Сентября 2022 17:02

Окупаційна влада Херсонщини призначила «референдум» та оголосила про мобілізацію

Окупаційна влада Херсонщини призначила «референдум» та оголосила про мобілізацію

20 вересня 2022 року гауляйтер Херсонщини Сальдо, який лише вчора приїхав з лікування у Москві, зробив дві заяви. Першу про те, що псевдореферендум про приєднання до росії відбудеться на тимчасово окупованій Херсонщині у період з 23 по 27 вересня цього року. Другу про те, що на території Херсонщини будуть формуватись «добровольчі батальони» з числа місцевих мешканців.


Під час проведення "референдуму" буде, зокрема, голосування онлайн. Колоборант Кирило Стремоусов заявив, що окупанти вже проводять консультації з росією щодо запуску "референдуму". Про проведення псевдореферендумів у той же проміжок часу заявили гауляйтери Запорізької області та ватажки ЛДНР.

Цей «референдум» нічого не вирішує для України


Рух “Жовта стрічка” передбачає, пише видання ГУРТ, що росіяни будь-якою ціною спробують виставити “референдум” як легітимну акцію, навіть якщо в цілому регіоні відкриється нікчемна кількість “дільниць” із урнами. “Потім зроблять із цього картинку і повідомляють, що голосування відбулося. Для них не важлива кількість людей, головне – картинка”, – коментує учасник руху спротиву.


Наслідком цього постановочного референдуму може бути звернення до президента рф чи до ради федерації щодо входження окупованих територій до складу росії. Це елемент тиску на Україну в переговорному процесі. Якщо вони анексують ці області, то заявлятимуть, що ми не маємо обстрілювати територію росії. Але для України порядок денний не змінюється, незалежно від картинки, яку окупанти зроблять про референдум”, – пояснює представник “Жовтої стрічки”.


У Службі безпеки України вважають, що основну роль в організації та проведенні псевдореферендуму росіяни планують віддати прокремлівській організації “волонтери zа росію”.


Під кураторством спецслужб рф її учасники мають розосередитись в регіоні для імітації підтримки окупантів місцевими жителями, а також створення постановочних сюжетів для росТБ. Проте, згідно з перехопленими ворожими матеріалами, колаборанти доповідають своїм російським керівникам про те, що херсонці не сприймають ідеї “приєднання”, чинять активний спротив та очікують на звільнення регіону від агресорів”, – поінформували у СБУ.


Колаборанти імітують створення так званих виборчих комісій, гастролюють районами із агітацією та постійно голосять про референдум через пропагандистські ЗМІ.


Зрозуміло, що жодної легітимності так званий “референдум” не матиме. Фейковий “плебісцит” у захоплених районах Запорізької області та на Херсонщині проведуть “для галочки”. І під прицілом російських військових. Незалежно від кількості учасників “референдуму” і їхнього вибору, результат цього дійства відомий заздалегідь.


РФ-рендум – це масштабна інформаційно-психологічна кампанія, яка має виправдати російську агресію в очах своїх і стати новим аргументом для шантажу чужих.


Заступник голови окупаційної адміністрації на Херсонщині Кіріл Стрємоусов говорив відверто, що на цьому “референдумі” люди “визначаться” щодо входу до складу рф. Альтернативного варіанту окупанти не пропонують.

Як протидіяти Росії і що робити мешканцям окупованих територій?

"Передусім, ми здійснюємо і будемо здійснювати контрнаступ на Півдні нашої держави. Ми сподіваємось, що зможемо найближчим часом звільнити території, – коментує ҐРУНТу Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева. - Ми закликаємо наших громадян максимально ігнорувати будь-яку співпрацю з окупаційною владою, не брати участі у фейковому референдумі. Розуміємо, що всі виїхати не можуть. Є різні причини: це і небезпечно, і дорого. І гуманітарна ситуація на непідконтрольних територіях складна. Ми їх не звинувачуємо в тому, що вони там опинилися. Навпаки, намагаємось допомагати".


Тож головна порада: ігнорувати, не брати участь у фейкових референдумах, вірити у ЗСУ та деокупацію. росія, як шулер, все одне проведе свій «референдум» у незалежності від явки чи підтримки цих дій населенням.

Загроза примусової мобілізації стала очевидною


Одночасно з проголошенням дат «референдуму» Сальдо заявив, що вважає за необхідне сформувати на тимчасово окупованій території Херсонської області «добровольчі» батальйони для участі у бойових діях у складі окупаційних військ на території України.


Ці дві заяви пов’язані між собою. Адже, за думкою окупаційної влади, проведення фейкового референдуму дозволить їм говорити про якусь законність фактично примусової відправки на фронт громадян іншої країни, частину якої вони окупували.


Що ці так звані «батальони» будуть зовсім НЕ добровольчими, що насправді мова йде про примусову мобілізацію, нам говорить досвід окупованих Донецької та Луганської областей. У населених пунктах цих областей представники злочинної влади ЛДНР затримують чоловіків прямо на вулицях і підприємствах. Їх відвозять до військкоматів, пунктів військових зборів, а звідти - на короткочасний інструктаж до полігонів ЛДНР. Після цього так званих «мобіків» з мінімальним озброєнням відправляють на фронт в першу лінію, фактично використовуючи, як гарматне м'ясо.


Що робити, якщо ви на окупованій території та вас забрали до «добробату»?

Експерти радять наступне…
По-перше, всі жителі тимчасово окупованих територій за законодавством України - громадяни України (навіть, якщо ви змушені були взяти незаконний паспорт Росії).


Якщо вас змусили вступити до лав збройних сил росії або їх незаконних збройних формувань, ви розглядатиметеся Україною як жертви військових злочинів росії.


Що робити?


Саботуйте службу у військах агресора: уникайте отримання повісток та дзвінків з окупаційних військкоматів. Змініть номер телефону або тимчасово припиніть його використання. Тимчасово змініть місце проживання та не повідомляйте про нього будь-яким способом.


Якщо з вами все ж таки вийшли на зв'язок, не відмовляйтеся прямо від виконання "воєнного обов'язку", а обґрунтуйте причини, чому ви не можете служити.

Якщо Вас мобілізували…

Як тільки ви потрапите на підконтрольну територію України (зіштовхнетеся з українською армією), за першої ж нагоди здавайтеся в полон і повідомляйте, що ви громадянин України (навіть, якщо у вас при собі немає документів, що підтверджують це).


Тоді ви залишитеся для України лише жертвами військового злочину і пізніше зможете безпечно повернутися додому живими.


Не виконуйте незаконні накази, не стріляйте у мирне населення та цивільні об'єкти. Якщо ви це зробите, такі дії будуть кваліфіковані як злочини без терміну давності та рано чи пізно вам доведеться відповісти перед судом.


І на завершення, не бійтеся заяв гауляйтерів, боятимуться вони, коли дадуть нашим людям зброю. Будьте максимально уважні, краще переховуйтесь чи при можливості виїжджайте з окупації. Чекаємо на ЗСУ!

Приєднуйтеся до нас:

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)

Херсонці - про «покращення» життя від Росії

Херсонський театр імені Куліша відкрив новий театральний сезон у Києві

Наслідки псевдореферендуму: зрадник Сальдо вже розпорядився провести мобілізацію на окупованій Херсонщині