Автор: Євген Веселов 21 Сентября 2022 12:28

Промова путіна про мобілізацію, «референдуми» і Захід, який заважає жити росії

Промова путіна про мобілізацію, «референдуми» і Захід, який заважає жити росії

Промову всі чекали 20 вересня, але дійство сталося вранці 21 вересня. Для України – нічого нового, лише ще раз ми впевнилися, що кремлівський диктатор психічно хворий.

Успішні бойові дії українського війська зі звільнення тимчасово окупованих територій України красномовно свідчать про те, що окупаційна армія росії в жодному разі не «друга армія світу» і росіян можна дуже успішно бити й перемагати.

Багато експертів у своїх оцінках зазначали, що так звана «спеціальна військова операція», а насправді війна росії проти України, починає працювати проти агресора. Величезні втрати на фронті, низький бойових дух і відсутність мотивації особового складу окупаційних військ призвели до потужних поразок росії на полі бою – вони вже не можуть утримувати фізично лінію фронту, не кажучи про наступ.

З метою поповнення лав свого війська командування окупантів вдалося знов-таки до тактики Другої світової війни – формування штрафбатів із ув’язнених російських в’язниць та залучення «мобіків» з окупованого Донбасу. Але, як показала реальна ситуація на лінії фронту, ці заходи не принесли бажаного результату.

Прогнозовано, що загарбникам необхідно оголошувати мобілізацію мирного населення російської федерації. Про те, що вона буде оголошена, російські пропагандистські канали казали вже із серпня, вивчаючи реакцію населення. Уже тоді це визвало шквал незадоволення (лише 10% населення росії підтримали перспективу мобілізації), особливо, коли мова йшла про загальну мобілізацію. Готуючись до цього неминучого етапу, державна дума росії ухвалила низку законів, які посилюють кримінальну відповідальність за порушення в період мобілізації, воєнного часу та воєнного стану.

Згідно із законодавством росії, оголошення мобілізації - це прерогативи її президента. Для цього була використана вже звичайна форма – це відеозапис звернення Путіна в якомусь бункері до росіян. Спочатку воно планувалося на вечір 20 вересня, але було перенесено на ранок 21 вересня.

У своїй невеличкій промові диктатор таки оголосив мобілізацію, але часткову. Вона торкнеться росіян призовного віку, які перебувають у запасі. Стартує вона з 21 вересня.

Окрім цього, у притаманному йому стилі спотворення фактів і існування в паралельному всесвіті, путін заявив, що цілі "спецоперації" не змінилися. Вони, як і раніше, "звільняють" Донбас. У його реальності якийсь «Захід» підштовхує Україну до перенесення військових дій на територію росії і той же самий міфічний «Захід» застосовує проти росії ядерний шантаж. І виявляється, саме проти росії, яка обстрілює Запорізьку та Південноукраїнську АЕС, можливе застосування ядерної зброї.

Стосовно фейкових референдумів на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької областях та ЛДНР, путін очікувано заявив, що росія «підтримає» «прагнення» приєднання до федерації. Про те, що однією з цілей цих «референдумів» є примусова мобілізації українців, які живуть на цих територіях, ми вже писали раніше.

Не обійшлося і без дилетантських розмірковувань путіна про історичне минуле – саме Захід, за його версією, розвалив у 1991-му році Радянський Союз, а зараз хоче щоб росія розпалася на багато частин. Коментарі тут зайві.

Після путіна в інформаційний простір вкинули виступ міністра оборони росії Сергія Шойгу, також у записі. Він сказав, що росія воює не з Україною, а з колективним Заходом. Та зброя, яка в України була, уже закінчилася, а тепер ідуть великі постачання із Заходу. Проти росії працюють усі системи зв'язку та розвідки НАТО. Це понад 70 військових та понад 200 цивільних супутників. І всі вони розвідують місце розташування його військових.

В Україні загиблих 61 207 осіб, у росії лише 5 937 осіб. Нащо тоді мобілізація, коли всі цілі та здорові, невідомо. Є в Україні найманці, і їх загинуло 2 тисячі. Ще тисяча зараз воює. Часткова мобілізація - це 1% від усього їхнього мобілізаційного ресурсу. Знову ж таки, нащо залучати новеньких, якщо все добре. Зі слів шойгу, мобілізація потрібна через довгу лінію фронту, яка вже становить понад тисячу кілометрів. Тобто мимоволі шойгу визнає, що росія не може впоратися з українцями. Планується, що в кілька етапів призовуть до російського війська 300 тисяч резервістів.

Як бачимо, використано стандартний набір штампів і брехні, які не мають нічого спільного з реальністю. Як, наприклад, користувачі соціальних мереж підмітили абсурдність логіки мотивів мобілізації – за версією росії, втрати української армії близько 100 тисяч людей, втрати російської армії 5 937 осіб. Але чомусь саме Росії потрібно мобілізувати 300 тисяч осіб.

До речі, експерти проаналізували текст указу путіна про мобілізацію і зазначають, що в ньому є багато дивних моментів.

В опублікованому указі президента мобілізацію названо частковою, але жодних параметрів цієї частковості - ні територіальних, ні категоріальних - не зазначено. За таким текстом закликати можна будь-кого, крім працівників оборонно-промислового комплексу, які мають відстрочку на період роботи.

Про те, що мобілізація стосується лише тих, хто перебуває в запасі і має якісь особливо потрібні спеціальності, сказано у виступі, але не в указі.

І що саме цікаве, у зверненні операція тепер випереджальна, а не спеціальна.

Підсумовуючи переказ подій, зазначимо, що в російській божевільні все більше нагнітається істерії. Інформагентства повідомили, що на найближчі дати росіяни розкупили авіа квитки до Туреччини та Вірменії, у пошукових системах найчастіші запити: «как избежать мобилизации», «как виехать из росии». Спостерігаємо, як росія починає їсти власних громадян і як довго вони це зможуть терпіти.

Приєднуйтеся до нас: