Відсутність питної води та мобілізація співробітників: як у Миколаєві працює відомий пивзавод

Відсутність питної води та мобілізація співробітників: як у Миколаєві працює відомий пивзавод

Автор: Марина Поліщук 07 Апр. 2024 18:20

Пивзавод «Янтар» у Миколаєві зупинив свою роботу від самого початку великої війни. Чимало співробітників виїхали, а будівлі броварні зазнали пошкодження після ракетних влучань. Проте роботу заводу все ж вдалося запустити. Як працює підприємство в місті, де немає чистої води?

На початку травня минулого року вдалося відновити розлив пива на пивзаводі «Янтар», що належить пивоварному концерну AB InBev Efes Україна. Про роботу підприємства в непростих умовах сьогодення розповів директор Миколаївської броварні Олександр Балахнов виданню mind.ua.

Підприємство було на простої більше року, і весь цей час концерн платив усім працівникам Миколаївського відділення зарплату в повному обсязі.

«Вірю, що така лояльність компанії вплинула на рішення співробітників повернутися: як тільки звільнили Херсон і офіційно повідомили, що можна вертатися в Миколаїв, більшість людей повернулася на запуск броварні. Повернулися навіть ті, хто перебував у безпечній Європі, маючи високу й стабільну соцдопомогу», - зазначив керівник заводу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині збудують завод з переробки відходів руйнувань за 8 млн доларів

Щоправда, одразу запустити броварню не вдалося. Через те що протягом 2022 року було декілька ракетних влучань по заводу, чимало його потужностей потребували ремонту.

«Два з трьох складів були зруйновані майже вщент. Серйозних пошкоджень зазнали наші очисні споруди та адміністративні будівлі. Крім цього, все виробниче обладнання після року простою потребувало обслуговування і ремонту», - розповів Олександр Балахнов.


Пошкодження на заводі «Янтар» у Миколаєві. Фото: mind.ua

Станом на сьогодні броварню в Миколаєві відновлено повністю. Працюють усі виробничі підрозділи, щоправда обсяг виробництва менший. Серед причин – і відсутність у міській водопровідній мережі чистої питної води.

«Робота броварні критично залежить від безперервного постачання електроенергії і води. І до початку запуску ми зустрічалися з місцевою владою Миколаєва на предмет сприяння цьому. У плані електроенергії нам дійсно допомогли, включивши нас до переліку підприємств критичної інфраструктури, до яких не застосовуються обмеження. Утім, по воді все виявилося набагато складніше», - повідомив директор філії.

За його словами, вдалося частково вирішити цю проблему за рахунок придбання води для своїх потреб. Проте її обсяги обмежені, і при збільшенні попиту підприємство може стикнутися з обмеженнями виробництва.

Але не тільки проблема ресурсів впливає на роботу броварні – не менш відчутною для підприємства є мобілізація співробітників. Олександр Балахнов каже, що працівники заводу поступово йдуть до лав ЗСУ.

«А ми починаємо терміново шукати людей, які зможуть закрити певні ділянки. Це надзвичайно складно, враховуючи відсутність на ринку праці людей з необхідними знаннями і досвідом. І це дуже болюче питання для нас. Бо скоро на виробництві може початися колапс через брак людей», - наголосив керівник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадровий голод в «чоловічих» професіях: на Миколаївщині для жінок проводять курси водіїв, трактористів, малярів

На головній світлині: архівний кадр роботи заводу «Янтар» у Миколаєві. Фото: korabelov.info

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів