Роботи фактично зупинено: ремонт Малоолександрівської школи саботують

Роботи фактично зупинено: ремонт Малоолександрівської школи саботують

Автор: Ян Ярчук 01 Май 2024 12:02

У вересні 2023 року розпочалися роботи щодо ремонту Малоолександрівської школи на Херсонщині. Однак за пів року фактично нічого не зроблено, роботи – зупинено. Зазначимо, що переможцем відкритих торгів тоді стало ТОВ «Атлас Буд-Про» з Харкова.

1 травня заступник начальника Херсонської ОВА Володимир Клюцевський здійснив чергову перевірка ходу будівельних робіт.

«Сьогодні перевірив стан справ. Фактично роботи повністю зупинено. Немає людей, немає матеріалу, відмовилися субпідрядники робити електропроводку, інші відмовилися продовжувати робити каналізаційні мережі, пішов з обʼєкта й головний прораб. Із заміною тепломереж взагалі нонсенс – проєктант вже 6 місяців не може зробити корегування проєкту та пройти експертизу», – прокоментував Клюцевський.

Генеральний підрядник з Харкова ТОВ «Атлас Буд-Про» згідно з технічною документацією мав завершити обʼєкт до липня 2024 року.  Зазначимо, що один з кінцевих бенефіціарів фірми-підрядника, за даними Youcontrol, є Ігор Балута (ексголова Харківської ОДА).

Однак на початку квітня заступник начальник ОВА також інформував, що ситуація по ремонту – плачевна:

«Генеральний підрядник з Харкова амбітно зайшов на обʼєкт у вересні – 6 місяців назад. Роботи фактично стоять. Обіцяні батареї так і не закуплено. Штукатурні роботи – в середньому по одному квадратному метру в день! Людей на об’єкті – одиниці, а має працювати одночасно шість-сім бригад, аби встигнути завершити підготовку школи до нового 2024/25 навчального року. На другому поверсі стіни ще не висохли після зимового підтікання нового даху, який перекривався три місяці».

Наразі, за словами заступника начальника ОВА, він дав місяць на виправлення ситуації по ремонту Малоолександрівської школи.

«Скоріше за все заміною переможця торгів можна виправити ситуацію, а винними у саботажі мають зацікавитися правоохоронні органи», – наголосив він.

Історія з цим будівництвом має свою специфіку. Це, як гра у поганого і доброго поліцейського, де заступник начальника ХОВА робить інспекції та критикує, а Департамент розвитку територій ХОВА в одеському суді оскаржує висновки моніторингу Управління південного офісу Держааудитслужби щодо результатів моніторингу закупівлі послуг саме по цьому обʼєкту.

До речі, пані Васіна - керівниця згаданого департаменту, яка була затримана за підозрою у нанесені державі збитків на майже 8 мільйонів гривень і відпущена під заставу, продовжує працювати. Вона навіть не відсторонена на час слідства. Як писала «Гривна», нещодавно Вищий антикорупційний суд своєю постановою надав можливість чиновниці вийти з-під варти у разі внесення застави.

Фото: Володимир Клюцевський 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів