Кадровий голод в «чоловічих» професіях: на Миколаївщині для жінок проводять курси водіїв, трактористів, малярів

Кадровий голод в «чоловічих» професіях: на Миколаївщині для жінок проводять курси водіїв, трактористів, малярів

Автор: Марина Поліщук 11 Мар. 2024 12:45

Війна вносить корективи на ринку праці в Україні – через мобілізацію та втрату на фронті чоловіків жінок запрошують та перенавчають на так звані «чоловічі» професії.  

Місяць тому «Гривна» розповідала, що в Одесі з’явилися кадрові проблеми на комунальному підприємстві «Одесміськелектротранс». Причина в тому, що близько 100 працівників КП було мобілізовано. Найбільша потреба – у водіях тролейбусів і трамваїв, тож там проводять безкоштовні курси для охочих освоїти цю професію.

Схожа проблема виникла і в Миколаєві. Нещодавно КП «Миколаївелектротранс» оголосив набір одразу до двох груп на безкоштовні курси для майбутніх водіїв тролейбуса та трамвая. Обіцяють не лише безкоштовне навчання протягом 14 тижнів, а й щомісячну стипендію в розмірі 7100 грн, повний соцпакет і, звісно, подальше офіційне працевлаштування, зазначено на сторінці КП в соцмережі.

Загалом від початку великої війни кількість громадського транспорту в Миколаєві скоротилася із 700 до 387. Головна причина – саме нестача водіїв як на комунальних, так і в приватних підприємствах у зв'язку із призовом чоловіків до ЗСУ. Про це розповів заступник начальника управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій Миколаївської міськради Олег Кукса в коментарі «НикВести».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Троянди на руїнах: історії сміливих жінок Херсона, які борються за своє місто під ворожими обстрілами

Міський голова Олександр Сєнкевич під час одного з прямих ефірів, відповідаючи на нарікання жителів Миколаєва на нестабільну роботу громадського транспорту, зазначив, що проблема – не у відсутності автопарку. Бо транспорті засоби якраз є – їх місто регулярно отримує від партнерів та запускає в роботу. А проблема в тому, що чоловіки не хочуть іти працювати водіями через ризик бути мобілізованими.

«Проблема – це водії. Не дуже хочуть вони йти працювати до нас, усі ми розуміємо чому, сподіваюсь і ви розумієте», – сказав Сєнкевич і додав, що на роботу водіями громадського транспорту запрошують пенсіонерів та жінок.

До речі, Миколаївщина також стала однією з 4 областей України, де для жінок запровадили безкоштовні курси для освоєння ще декількох «чоловічих» професій.

«Ми розуміємо, що ситуація на ринку праці змінюється у зв'язку з мобілізацією та втратами, які ми несемо з-поміж населення. Тому ми розпочали цикл курсів з маскулінних професій: це маляри-штукатури, комп'ютерна діагностика авто та трактористки», – розповіла Юлії Ящук, координаторка проєкту «WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей», у коментарі «Суспільному».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один воює – четверо працюють: проєкт економічного бронювання від мобілізації

На головній світлині: ілюстративне фото – дівчина за кермом комбайна. Фото: В’ячеслав Чалий/traktorist.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів