У Мелітополі окупанти незаконно паспортизують дітей, які залишилися без батьківського піклування

У Мелітополі окупанти незаконно паспортизують дітей, які залишилися без батьківського піклування

Автор: Ян Ярчук 30 Апр. 2024 14:15

За понад 2 роки російської окупації, не зважаючи на постійний тиск, на тимчасово окупованих територіях все ще залишаються люди, які відмовляються брати російські паспорти. І очевидно, аби підвищувати загальну статистику окупаційна влада вдається до паспортизації дітей. Водночас це також є одним зі способів стерти українську ідентичність у дітей.

Так, днями Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про черговий злочин росіян: 14-річним вихованцям Мелітопольського обласного центру соціально-психологічної реабілітації, які залишились без піклування батьків й перебувають в окупації, видали російські паспорти.

Колаж з фейсбук-сторінки Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

За його словами, це вияснили у результаті моніторингу медіа-ресурсів на ТОТ України:

«Задля цього дітей навіть привезли в інше село, де, як зазначається, розташований окремий підрозділ так званого управління з питань міграції, аби вони «краще» зрозуміли «культурний та історичний зв'язок з Росією. Це вкотре показує, що кожен крок РФ спрямований на перевиховання наших дітей і намагання стерти їхню ідентичність. Цього не можна допустити!».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Через пережите плачуть ночами та мають проблеми зі здоров’ям: з ТОТ Херсонщини повернули ще декілька дітей

Уповноважений також нагадав, що примусова паспортизація РФ громадян України є порушення основоположних принципів суверенності та територіальної цілісності України, вимог статті 2 Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права.

«Ми повинні працювати, щоб притягти до відповідальності за злочини проти українських дітей усіх причетних, хто тим чи іншим способом намагається стерти їхню належність до України», – підкреслив Лубінець.

«Гривна» вже писала про посилення тиску щодо паспортизації на ТОТ. Зокрема, йшлося про те, що місцевих жителів, які не отримали паспорта країни-агресора, будуть вважати іноземцями, а термін перебування на території, яку окупували росіяни, не має перевищувати 90 діб. Це означає, що таких людей окупанти збираються виганяти з власних будинків, начебто за порушення міграційного законодавства.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Ти звикнеш до нас»: окупанти депортували вихованця Олешківського інтернату до Пензи і тримають там проти його волі

Про це також писав і Центр національного спротиву, за даними якого Москва вимагає від гауляйтерів повної паспортизації населення ТОТ до 2026 року.

Головне фото ілюстративне, з відкритих джерел 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів