Сім місяців судів: херсонця поновили на посаді директора Театру корифеїв у Кропивницькому

Сім місяців судів: херсонця поновили на посаді директора Театру корифеїв у Кропивницькому

Автор: Ян Ярчук 30 Апр. 2024 13:00

29 квітня Ленінський районний суд Кропивницького постановив поновити В’ячеслава Вандрашека на посаді директора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького. 

Зазначимо, що у грудні 2022 на час дії воєнного стану В’ячеслава Вандрашека було призначено директором Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького. До цього він багато років працював головним адміністратором Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, а також був співорганізатором міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Однак, як повідомляла «Гривна», вже у липні 2023 року Вандрашек заявив, що на нього вже не перший місяць тиснуть, щоб він сам пішов із посади. Хоча за доволі короткий час він не тільки поладнав із колективом, а й відзначився ефективним менеджментом.

Зазначимо, що актори театру навіть виходили на мирний мітинг на підтримку Вандрашека, тоді колектив і директора підтримала Національна спілка театралів України та Мінкульт, де повідомляли, що не бачать підстав для розірвання контракту з чинним керівником В’ячеславом Вандрашеком.

Однак обласна рада все ж оголосила про проведення конкурсу на посаду директора Театру корифеїв, в результаті – новим очільником було обрано Сергія Корнієнка. Вандрашека звільнили з посади директора театру 25 вересня 2023 року.

Проте, новий очільник театру Сергій Корнієнко не довго протримався на посаді. У березні 2024 року йому інкримінували корупційний злочин. Як прокоментували тоді у Кропивницькій обласній прокуратурі, керівник театру за неправомірну вигоду працевлаштовував людей у заклад. Місце в театральному колективі ним було оцінене у 3,5 тис. доларів США. Затримали керівника на місці злочину, коли отримував другу частину обумовленої суми неправомірної вигоди.

Як В’ячеслав Вандрашек зазначив у коментарі кропивницькому виданню «Гречка», він подав позов про незаконне звільнення. І після 7 місяців судів, 29 квітня 2024 року Ленінський районний суд Кропивницького постановив поновити його на посаді.

«За рішенням суду, скасували розпорядження про моє звільнення і вказали, що я приступаю до своїх обов’язків негайно. Тож завтра я зранку прийду в театр, ознайомлю відділ кадрів, бухгалтерію і виконуючого обов’язки директора з цим документом і починаю працювати директором», – розповів він. 

Згідно з рішенням суду він має приступити до виконання посадових обов’язків вже з 30 квітня. Крім того, обласна рада має виплатити В’ячеславу Вандрашеку заробітну плату за сім місяців вимушеного прогулу.

Як прокоментував «Гречці» Вандрашек, представники облради не оскаржуватимуть це рішення:

«На мою особисту думку, вони не подаватимуть апеляцію. Враховуючи ці сім місяців судів, що переможець незаконно проведеного конкурсу на посаду зараз підозрюється у хабарництві – я вважаю, що це божевілля варто зупинити та дати мені спокійно працювати».

Фото: Суспільне Кропивницький

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів