«Подобається бути першою»: вчителька фізики єдина з Херсона вийшла у фінал конкурсу «Учитель року»

«Подобається бути першою»: вчителька фізики єдина з Херсона вийшла у фінал конкурсу «Учитель року»

Автор: Ян Ярчук 30 Квитня 2024 18:00

Фізика – не найпростіший предмет і школярі переважно не дуже його полюбляють. Херсонська вчителька Ілона Турова знайома з цим на власному досвіді, тому на заняттях відходить від стандартних уроків. І намагається пояснити дітям, що це не просто шкільний предмет, а показати, як саме фізика допомагає у житті.

Ілона Турова – молода та амбітна вчителька фізики, працює в Херсонській багатопрофільній гімназії №20 Херсонської міської ради вже понад 5 років. Наразі ж вона вийшла у фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Фізика».

«Гривна» поспілкувалася з херсонською вчителькою щодо її участі у конкурсі, мотивації та методиках роботи з дітьми.

Конкурс «Учитель року – 2024» проходить у три етапи: міський, обласний, всеукраїнський.

«Всеукраїнський має два етапи: в відбірковий проходить по 1 учаснику з кожної області, а у фінал – 12 кращих учасників з 25. Мені, єдиній з Херсона, пощастило потрапити в цю 12-ку», – наголошує співрозмовниця.

За її словами, участь у конкурсі вирішила взяти для професійного зростання та обміну досвідом:

«Народне прислів'я каже: «Вік живи – вік учись». Вчитель не виключення. Ми постійно навчаємося, освоюємо нові методики, техніки. Перемога у конкурсі дає вчителю можливість заявити про себе, обмінятися досвідом випробувати свої сили. Взагалі, подобається бути першою. Закінчила школу з золотою медаллю, згодом Херсонський державний університет, також з відзнакою. У 2021 році посіла І місце у конкурсі молодих педагогів Херсона в номінації «Середня освіта», – розповідає Ілона Турова.

У фіналі на неї чекає два випробування «Фізичний експеримент» і урок. На запитання про те, як готується до конкурсу, говорить, що тут особливо не підготуєшся:

«Завдання я дізнаюся вже у фіналі і матиму 3 години на підготовку до першого випробування, і добу на підготовку до другого».

На сьогодні вчителі фізики та й загалом точних наук – це справжній дефіцит, наявність такого вчителя – скарб для закладів освіти. Оскільки молодь не охоче вступає на ці спеціальності, а йде працювати до школи – ще рідше.

Ілона Турова також говорить, що вчителів фізики, наразі не вистачає: «Молодих педагогів небагато, а студенти не поспішають на цю спеціальність. Звісно, хотілося б підвищення зарплатні, адже це ключовий момент, чому студенти не йдуть працювати у школу».

Щодо її особистого професійного вибору, то зазначає, що в старших класах, обираючи професію, думала стати або педіатром, або вчителем.

«Обрала вчителя, мабуть, це був поклик серця», – пояснює Ілона Турова.

Нині ж любов та захоплення фізикою вона передає своїм учням. Для цього відходить від стандартних уроків. І намагається пояснити дітям, що фізика це не шкільний предмет, це все, що їх оточує.

«Те, як ми ходимо, бачимо, дихаємо – все це пояснює фізика. Ці знання діти використовуватимуть у своєму житті. Проводжу уроки на свіжому повітрі, визначаючи середню швидкість, інтегровані уроки, використовую інтерактивні вправи, метод проєктів, впроваджую елементи STEM»,  розповідає вчителька.

Також, аби заохотити дітей глибше пізнати таку науку як фізика, виконує з ними творчі завдання.

Фото: Ілона Турова 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів