На Херсонщині збудують завод з переробки відходів руйнувань за 8 млн доларів

На Херсонщині збудують завод з переробки відходів руйнувань за 8 млн доларів

Автор: Дарина Лапіна 29 Мар. 2024 17:10

Постійні російські обстріли українських областей стали причиною утворення сотень тисяч тонн відходів руйнувань. Від будівель, в які поцілила чергова російська ракета, залишаються лиш гори цегли та бетонну, і часто відновити такі споруди просто неможливо. Наразі необхідність правильної утилізації відходів руйнувань – є вже питання національної безпеки. Зокрема це стосується і Херсонщини, яка мало не щодня страждає від атак російських терористів.

Одним із варіантів вирішення цієї проблеми – є побудова спеціального заводу, який би безпечно переробляв всі ці відходи. Можливо невдовзі один такий з’явиться в Херсонській області.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише стіни залишились: окупанти вдарили протикорабельною ракетою по передмістю Херсона

Один з найбільших агрохолдингів Дніпропетровщини KSG Agro планує побудувати на Херсонщині завод для сортування та переробки відходів руйнувань внаслідок ворожих обстрілів. Як повідомляє пресслужба компанії, уже розроблено відповідний проект будівництва. 

«Реалізація проєкту відбуватиметься в два етапи. Перший – це сортувальна лінія, яка потрібна оскільки перероблятимуться різні матеріали – цегла, бетон, метал тощо. На першому етапі кінцевою продукцією переробки буде щебінь, який потім можна використовувати в будівництві. На другому етапі методом пресування ми отримаємо пресовані блоки, скажімо, такі як газобетонні станові для будівництва, або плитку, яку можна використовувати в ході відбудови зруйнованих об’єктів. Такий завод в регіоні дуже потрібен, аби звільнити херсонські землі від непотребу, який утворився внаслідок руйнацій від повітряних атак ворога», - розповів голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

Запланований строк реалізації проєкту – 2,5 роки, а загальний бюджет складе 8 млн. доларів США. В структурі бюджету проєкту загальним обсягом 8 млн. дол. основними статтями фінансування стануть:

-        цех з технологічною лінією для підготовки сміття до переробки – 1,8 млн. дол.

-        цех з виробництва готової продукції – сірої тротуарної плитки (8 см), кольорової тротуарної плитки (8 см) та пресованих блоків (40Х20Х20) – 5,5 млн. дол.

Наразі започатковані перемовини з міжнародними інвесторами щодо їх залучення до реалізації проєкту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На правобережній Херсонщині – 9 повністю зруйнованих сіл: чи будуть їх відновлювати?

До слова, раніше «Гривна» розповідала, що подібний завод з переробки відходів, що утворились після російських обстрілів, планують побудувати на Миколаївщині, на території Шевченківської громади, що на кордоні з Херсонською областю. 

Про ці плани в серпні 2023 року розповів голова Шевченківської громади Олег Пилипенко. Передбачається, що підприємство перероблятиме будівельні відходи з двох областей: Миколаївської та Херсонської.

Від своїх намірів влада громади не відмовилась – над проектом заводу досі працюють. Про це Олег Пилипенко розповів наприкінці січня цього року в коментарі Ukraїner

«Є технології, є бачення в інвесторів — бельгійців, французів, які бачать, як зі зруйнованих будівель і споруд зробити будівельні матеріали, які можна використовувати вдруге. Це буде значно дешевше, це буде мінімальна логістика, тому що [від нас] — 20 кілометрів до Миколаєва і 30 кілометрів до Херсона. Це дуже зручно, це дуже швидко. І відповідно, тут буде робота для багатьох людей»,  – заявив голова громади.

Робити на цій ниві (утилізації відходів руйнації) і дійсно багато. Як повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, станом на 27 березня, по всій Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань. 

На фото: наслідки ракетного удару по селищу Зимівник Херсонської громади, скріншот з відео Херсонської МВА.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів